"Kłamstwa Locke’a Lamory" najlepszą powieścią

"Kłamstwa Locke’a Lamory" najlepszą powieścią
Kłamstwa Locke’a Lamory
najlepszą powieścią fantastyczną w 2007

 

Miło nam ogłosić, że w plebiscycie „Fantastyka 2007” serwisu Katedra w kategorii Najlepsza książka fantastyczna zagranicznego autora największą liczbę głosów zgromadziła powieść „Kłamstwa Locke’a Lamory” Scotta Lyncha wydana przez Wydawnictwo Mag.

Kłamstwa Locke’a Lamory to elektryzująca mieszanka Żądła i Oliviera Twista z odrobiną Różowej Pantery i szczyptą Ocean’a Eleven. Powieść historyczna, thriller, kryminał, historia zemsty i niewiarygodna opowieść przygodowa w jednym; znakomity debiut nieprzeciętnie utalentowanego autora.

Powiadają, że Cierń Camorry to niezwyciężony fechmistrz, złodziej nad złodziejami, duch, który przenika ściany. Pół miasta wierzy, że jest legendarnym bohaterem i obrońcą biedaków; druga połowa uważa, że opowieści o nim to mit dla głupców. Jedni i drudzy się mylą.

Drobny i słabo władający rapierem Locke Lamora rzeczywiście jest (ku swemu utrapieniu) Cierniem Camorry. Z pewnością nie cieszy się z plotek towarzyszących jego wyczynom – a specjalizuje się w najbardziej złożonych oszustwach. Istotnie, okrada bogatych (kogóż innego warto okradać?), ale biedni nie oglądają ani grosza z jego zdobyczy. Wszystko, co zdobędzie, przeznacza na użytek swój i swojego nielicznego gangu złodziei: Niecnych Dżentelmenów.

Znakomicie się czyta i dostarcza rzetelnej zabawy. Postać Locke’a Lamory – bezczelnego i zawadiackiego jak Errol Flynn w swoim najlepszym okresie – dodatkowo ożywia pełną zwrotów akcji i niespodzianek fabułę.

W kwietniu ukazała się druga powieść przygód Locke’a Lamory Na szkarłatnych morzach. Obie książki będą do nabycia na 53. MTK w Warszawie w PKiN na stoisku FKJO nr B206.

Kategorie: Fantastyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.