Holly Black, Mroczne sąsiedztwo. Zew

HOLLY BLACK, autorka bijącego rekordy popularności cyklu Okrutny książę po raz kolejny zaprasza czytelników w niepokojącą podróż do fascynującego świata elfów.

Z niesamowitej wyobraźni Holly Black, królowej młodzieżowego dark fantasy, wyłoniła się tajemnicza i wspaniała seria powieści graficznych dla nastolatków z elfami w roli głównej.

„Black umiejętnie łączy mistyczne elementy z tajemnicą morderstwa, rodzinnym dramatem i tak popularną wśród młodzieży nutką niepokoju. Nie stroni również od mrocznych aspektów legendy o baśniowej krainie, co nadaje tej historii, stale wyczuwalny, przyjemnie niepokojący wymiar”. – www.BrokenFrontier.com

Matka Rue zawsze była trochę inna. Znała mowę roślin, często sprawiała wrażenie bycia gdzieś poza czasem, doskonale czuła się na łonie natury i… często pozbywała się ubrań, by nie krępowały jej ruchów.

Rue podskórnie czuje, że jej mama różni się od typowych rodziców, aż pewnego dnia, gdy kobieta znika, jej córka zaczyna widzieć dziwne rzeczy – w kawiarni spoglądają na nią istoty nie z tego świata, a skrzydlata dziewczyna jak gdyby nigdy nic przechadza się po korytarzu szkoły średniej! Do Rue powoli zaczyna docierać, że ona także jest inna, zupełnie jak jej mama…

W tym samym czasie ojciec dziewczyny zostaje aresztowany pod zarzutem morderstwa! Szybko okazuje się, że nie dopuścił się zarzucanego mu czynu, ma jednak na sumieniu inną zbrodnię, równie poważną – złamał obietnicę złożoną dziadkowi Rue, królowi elfów, przez co teraz jej matka musiała wrócić do magicznego królestwa!

Rue wyrusza na ratunek matce i musi stawić czoło mrocznym istotom – śmiertelnie zagrażającym kruchemu światowi, do którego Rue i jej mama zdążyły się już przywiązać.

 

Holly Black autorka ponad trzydziestu powieści dla młodych czytelników. Jest finalistką Eisner Award oraz Lodestar Award, laureatką nagród Mythopoeic, Nebula Award i Newbery Honor. Jej książki przetłumaczono już na 32 języki, doczekały się też ekranizacji.
Nakładem Wydawnictwa Jaguar ukazały się dwie trylogie fantasy: OKRUTNY KSIĄŻĘ (na którą składają się tomy “Okrutny książę”, “Zły król” i “Królowa niczego”) oraz ELFY ZIEMI I POWIETRZA (“Zła królowa”, “Serce trolla” i “Żelazna kraina”).
Cykl OKRUTNY KSIĄŻĘ uzupełniają dwie osobne powieści nawiązujące do wydarzeń rozgrywających się w trylogii: “Las na granicy światów” oraz “Dlaczego król elfów nie znosił baśni”.

“Księga Nocy” to jej pierwsza powieść fantasy dla dorosłych.

Holly Black mieszka w Nowej Anglii razem z mężem i synem w domu z tajemną biblioteką.
http://blackholly.com/

 

Kategorie: Fantastyka