Holly Black, Ted Naifeh, MROCZNE SĄSIEDZTWO. ZEW

 

MROCZNE SĄSIEDZTWO. ZEW
HOLLY BLACK, TED NAIFEH


Cykl Mroczne sąsiedztwo
ISBN 978-83-8266-149-1
Tom 1
Oprawa twarda
Wiek 12+
Format 150×230
Tytuł oryginalny The Good Neighbors. Book one. Kin
Liczba stron 128
Kategoria komiks YA
Cena 54,9

Tłumaczenie Stanisław Kroszczyński

Premiera 25 stycznia

HOLLY BLACK, autorka bijącego rekordy popularności cyklu Okrutny książę po raz kolejny zaprasza czytelników w niepokojącą podróż do fascynującego świata elfów.

Z niesamowitej wyobraźni Holly Black, królowej młodzieżowego dark fantasy, wyłoniła się tajemnicza i wspaniała seria powieści graficznych dla nastolatków z elfami w roli głównej.

„Black umiejętnie łączy mistyczne elementy z tajemnicą morderstwa, rodzinnym dramatem i tak popularną wśród młodzieży nutką niepokoju. Nie stroni również od mrocznych aspektów legendy o baśniowej krainie, co nadaje tej historii, stale wyczuwalny, przyjemnie niepokojący wymiar”. – www.BrokenFrontier.com

Matka Rue zawsze była trochę inna.
Znała mowę roślin, często sprawiała wrażenie bycia gdzieś poza czasem, doskonale czuła się na łonie natury i… często pozbywała się ubrań, by nie krępowały jej ruchów.

Rue podskórnie czuje, że jej mama różni się od typowych rodziców, aż pewnego dnia, gdy kobieta znika, jej córka zaczyna widzieć dziwne rzeczy – w kawiarni spoglądają na nią istoty nie z tego świata, a skrzydlata dziewczyna jak gdyby nigdy nic przechadza się po korytarzu szkoły średniej! Do Rue powoli zaczyna docierać, że ona także jest inna, zupełnie jak jej mama…

W tym samym czasie ojciec dziewczyny zostaje aresztowany pod zarzutem morderstwa! Szybko okazuje się, że nie dopuścił się zarzucanego mu czynu, ma jednak na sumieniu inną zbrodnię, równie poważną – złamał obietnicę złożoną dziadkowi Rue, królowi elfów, przez co teraz jej matka musiała wrócić do magicznego królestwa!

Rue wyrusza na ratunek matce i musi stawić czoło mrocznym istotom – śmiertelnie zagrażającym kruchemu światowi, do którego Rue i jej mama zdążyły się już przywiązać.

HOLLY BLACK
Niekwestionowana Królowa Elfów, laureatka rozlicznych nagród literackich, autorka kilkunastu powieści fantasy, w tym cieszącego się od lat niesłabnącą popularnością na całym świecie cyklu „Okrutny książę”. Pisze także opowiadania i scenariusze komiksów. Jej książki przetłumaczono na kilkadziesiąt języków, pojawiła się też adaptacja filmowa.
W Polsce książki autorki odniosły olbrzymi sukces: „Okrutny książę” wydany w Wyd. Jaguar w 2018 roku sprzedał się w ponad 100 tys. egzemplarzy i wciąż gości na listach bestsellerów. Autorka mieszka w Nowej Anglii razem z mężem i synem.

TED NAIFEH
Ted jest autorem i ilustratorem wielu uznanych powieści graficznych, w tym Polly and the Pirates, Courtney Crumrin and the Night Things oraz Courtney Crumrin Tales: Portrait of the Warlock as a Young Man. Zilustrował również popularne serie Death Jr. i Gloomcookie.
Photo © Luigi Novi

Zajrzyj do mrocznego świata elfów

 

W przygotowaniu TRYLOGIA ELFY ZIEMI I POWIETRZA

Kategorie: Fantastyka