Krew Modliszki

Krew Modliszki
28 lipca trafi do księgarń Krew modliszki  – trzeci tom cyklu CIENIE POJĘTNYCH autorstwa Adriana Tchaikovskiego. To mistrzowskie połączenie magii i techniki, fantasy i steampunku.
 
 
 
Imperium Os szykuje się do podboju Nizin, gromadząc wojska i doskonaląc nowe bronie. Uwagę imperatora od sukcesów militarnych odwraca jednak niewolnik obiecujący mu nieśmiertelność. Stawką w grze jest zdobycie tajemniczej Szkatuły Cienia, starożytnego artefaktu kryjącego w sobie mroczną potęgę Darakyonu.
Żukowcy także zorientowali się już w mocy przedmiotu i posłali na jego poszukiwania kilku agentów i Osowców, którzy mają wspierać wysłanników Kolegium swą wiedzą o metodach działania Imperium. Czy rzeczywiście nie złamią przyrzeczenia danego Stenwoldowi? Czy oprą się pokusie przejęcia szkatuły?
 
 „Polecane bez zastrzeżeń. Jeśli autor utrzyma tak wysoki poziom połączony z genialnymi pomysłami i świetnymi postaciami, być może będziemy świadkami narodzin niezwykłej serii, jednej z najbardziej rozbudowanych i skomplikowanych we współczesnej fantasy”.
Fantasy Book Critic
 
Adrian Tchaikovsky, syn polskich emigrantów, zanim zajął się prawem, studiował psychologię i zoologię. Jego twórczość porównywana jest z osiągnięciami Patricka Rothfussa, Scotta Lyncha, Joe Abercrombie czy Davida A. Durhama.
Polecamy też poprzednie tomy cyklu: Imperium czerni i złota (powieść wybrana przez angielski Amazon jako jeden z 10 najlepszych tytułów SF i fantasy w 2008 roku) oraz Klęskę ważki.
 
 
Kategorie: Fantastyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.