O serwisie

Powrót do strony głównejWirtualny Wydawca

Portal wirtualnywydawca.pl przeznaczony jest dla pracowników branży wydawniczej, a w szczególności dla wydawców, księgarzy, dystrybutorów i hurtowników książek, bibliotekarzy, autorów, tłumaczy, grafików, studiów DTP, drukarzy, dystrybutorów materiałów i urządzeń poligraficznych. Także zwykły czytelnik,  miłośnik książek jest mile widzianym gościem w naszym Portalu

Redakcja: redakcja@wirtualnywydawca.pl
Adres: Book Marketing Research Sp. z o.o.
Zawada 144
32-445 Krzyszkowice
tel. +48 12 272 18 60

Szanowni Państwo, Drodzy Czytelnicy Wirtualnego Wydawcy,

Po 14 latach funkcjonowania, już po raz trzeci od czasu uruchomienia Wirtualnego Wydawcy (od 2000 roku), zmieniamy szatę graficzną i funkcjonalność naszego Portalu.

Mamy nadzieję, że nowa szata graficzna Wam się spodoba. Dodaliśmy kilka nowych działów, dwa usunęliśmy:  Linki z branży, które w dobie wyszukiwarek nie mają dzisiaj racji bytu oraz dział Who is Who, który w całości przenieśliśmy do nowego działu Wywiady. Pozostałe „stare” działy pozostały bez zmian. Nowe działy powinny ułatwić czytanie interesujących newsów bez częstej konieczności korzystania z wyszukiwarki.

Nowością jest oczywiście możliwość zamieszczania zdjęć, skanów okładek, filmów oraz innych efektów wizualnych w najwyższej jakości. To stwarza nowe wymagania także dla Was. Aby efekt wizualny był perfekcyjny, trzeba będzie wysyłać bannery reklamowe, loga, skany okładek w najwyższej rozdzielczości.

Zmiany nastąpiły przy logowaniu się w nowym portalu. Bez problemów przenieśliśmy listę wszystkich zarejestrowanych użytkowników. Niestety, nie ma możliwości, abyśmy mieli podgląd w hasła użytkowników, niezbędne przy logowaniu. Hasła są tajne nawet dla nas administratorów systemu. Krótko mówiąc, haseł nie dało się przenieść. Każdy z Państwa będzie musiał je wygenerować po raz kolejny. Mamy nadzieję, że ta drobna niedogodność nie zniechęci Was do korzystania z nowego serwisu.

W celu wygenerowania nowego hasła, należy kliknąć na stronie głównej portalu w zakładce „Logowanie” opcję ” Zapomniałem hasła”. W nowo otwartym okienku należy wpisać maila, na którym chcecie Państwo się zalogować i (lub) otrzymywać Newsletter. Nowe hasło zostanie wygenerowane automatycznie i przesłane na Waszą skrzynkę mailową. Po otrzymaniu nowego hasła i zalogowaniu się w portalu, hasło można zmienić w zakładce „Edytuj profil”.

Aby ułatwić osobom jeszcze nie zalogowanym korzystanie z zasobów portalu, przez najbliższy miesiąc wszystkie archiwalne informacje będą odkodowane. Po tym okresie, wzorem poprzednich lat, wszystkie archiwalne newsy będą bezpłatne ale dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Wirtualnego Wydawcy.

Wszystkie sugestie i uwagi prosimy przesyłać na adres Redakcji redakcja@wirtualnywydawca.pl

Życzymy przyjemnej lektury

Zespół Wirtualnego Wydawcy

Aby w pełni korzystać ze wszystkich informacji serwisu, każdy użytkownik powinien się zarejestrować jako stały odbiorca. Dzięki temu wszyscy uzyskamy odpowiedź na pytanie, kto czyta Wirtualnego Wydawcę. To pozwoli nam jako redaktorom lepiej przygotowywać serwis pod kątem potrzeb czytelników, a Państwo jako nasi odbiorcy będziecie mogli ocenić czy serwis rzeczywiście zasługuje na miano branżowego kanału wymiany informacji.

Kim są nasi czytelnicy?

Portal wirtualnywydawca.pl notuje kilka tysięcy odsłon stron dziennie. Newsletter z nowościami portalu jest wysyłany do 10 000 subskrybentów – osób z branży oraz miłośników książek

Wśród wydawców, którzy korzystają z naszego newslettera można się doszukać reprezentantów wszystkich aktywnie działających oficyn. Nie brakuje adresu żadnego wydawnictwa z listy stu największych wydawnictw w Polsce. W sumie doliczyliśmy się przedstawicieli ponad 200 domów wydawniczych. Na liście znajduje się kadra zarządzająca, oczywiście jest cały przekrój pracowników działów: marketingu, produkcji, redakcji i działów finansowych.

W grupie księgarzy spora część to księgarze niezależni, ale są również pracownicy wszystkich obecnych w Polsce sieci księgarskich, hurtowni, klubów książki i księgarni internetowych.

Nasze informacje docierają codziennie do pracowników redakcji większości mediów oraz wielu serwisów internetowych piszących o książkach.

Naszym oczkiem w głowie są bibliotekarze. Mamy ich w bazie kilka tysięcy. Mamy nadzieję, że nasz portal jest dla nich cennym źródłem informacji o nowościach książkowych.

Wirtualnego Wydawcę czytają też autorzy, graficy oraz tłumacze literatury.

Nasz portal jest też ciekawym źródłem informacji dla pracowników poligrafii, studiów DTP oraz producentów maszyn i urządzeń wykorzystywanych w naszej branży.

Około 3% stałych odbiorców to specjaliści z branży wydawniczej z krajów Europy, Ameryki a nawet Australii. Z krajów europejskich najwięcej adresów pochodzi z Niemiec, Holandii, Francji i Szwecji. Jak ci użytkownicy radzą sobie z czytaniem informacji w języku polskim to już jest ich słodka tajemnica:-) Widocznie nasz rynek jest dla nich na tyle atrakcyjny, że nic ich nie powstrzyma przed zdobyciem informacji branżowych.