Alexandra Bracken, NIGDY NIE GASNĄ

Cykl Mroczne umysły

ISBN 978-83-8266-203-0
Tom 2 Oprawa miękka ze skrzydełkami
Wiek 14+ Format 145×215
Tytuł oryginalny A Darkest Minds 2. Never Fade Liczba stron 480
Kategoria fantasy YA Cena 54,9
Tłumaczenie Magdalena Krzysik

Premiera 18 stycznia

 

Drugi tom dystopijnego cyklu young adult MROCZNE UMYSŁY autorstwa Alexandry Bracken, autorki bestsellerowej „Lore” – barwnej historii o zemście i poświęceniu, pełnej wartkiej akcji i mitologicznych wątków.

Żywiołowa i emocjonalna lektura, która trzyma w napięciu do ostatniej strony.

 

Alexandra Bracken jest jedną z czołowych amerykańskich autorek fantasy, jej książki stale goszczą na listach bestsellerów New York Timesa. W 2018 na ekrany kinowe wszedł film na podstawie Mrocznych umysłów.

Ruby posiada umiejętności, przez które niemal straciła życie. Musi używać ich rozważnie, prowadząc niebezpieczną grę, mającą na celu obalenie skorumpowanego rządu i włamanie się do umysłów wrogów. W Lidze Dzieci nosi przydomek „Lidera”, ale ona doskonale zdaje sobie sprawę z tego, kim naprawdę jest – potworem.

Kiedy Ruby odkrywa kolejne mroczne sekrety, musi rozpocząć swoją najniebezpieczniejszą misję – wydostanie się z Ligi Dzieci. Kluczowe informacje o chorobie, która zmieniła ją i innych nastolatków w przerażające i znienawidzone wyrzutki, przetrwały każdą próbę zniszczenia. Cała prawda jest teraz w rękach Liama…

Ruby musi wiele poświęcić, by odnaleźć Liama. Jest rozdarta między dawnymi przyjaciółmi a obietnicą, którą złożyła, by służyć Lidze. Dziewczyna zrobi wszystko, aby ochronić ludzi, których kocha. Ale co, jeśli wygranie tej bitwy oznacza jednocześnie zatracenie siebie?

ALEXANDRA BRACKEN

Urodziła się w Phoenix w Arizonie. Jako córka fana „Gwiezdnych Wojen” dorastała na konwentach, zjazdach i targach fantasy, co skutecznie rozbudziło w niej wyobraźnię i miłość do literatury.
Studiowała w Wirginii, gdzie ukończyła dwa kierunki: anglistykę i historię. Jeszcze podczas studiów ukazała się jej pierwsza książka – Brightly Woven. Po sześciu latach pracy w wydawnictwie – najpierw w redakcji, a później w dziale marketingu – zdecydowała się pisać książki na pełen etat.
Jej powieści są wydawane na całym świecie w ponad 20 językach. Obecnie mieszka w Arizonie ze swoim psem w domu pełnym książek.

Dystopijny cykl MROCZNE UMYSŁY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LORE SILVER IN THE BONE
premiera w 2021 zapowiedź – czerwiec 2023

Kategorie: Fantastyka