CIEMNY LAS, drugi tom po rewelacyjnym PROBLEMIE TRZECH CIAŁ, trylogii Liu Cinxina trafia do księgarń

Przegląd

Już 29 sierpnia do księgarń trafi druga część fenomenalnej trylogii Liu Cixina „Wspomnienie o przeszłosci Ziemi” pt. Ciemny las!

Książki tego chińskiego autora wzbudziły zachwyt wśród czytelników. Wśród nich znalazły się osoby takie jak Barack Obama czy Mark Zuckenberg.

To kolejny tom science fiction z najwyższej półki, który może zapewnić wspaniałą ucieczkę od rzeczywistości.

 

 

Oszałamiający rozmachem chiński bestseller,

który stał się wydawniczym fenomenem w USA

 

KSIĄŻKA LAUREATA

NAGRODY HUGO

 

Imponująca rozmachem ucieczka od rzeczywistości. Dała mi odpowiednią perspektywę w zmaganiach z Kongresem – nie musiałem się przejmować, wszak kosmici mieli najechać Ziemię!”

Barack Obama, były prezydent USA, o Problemie trzech ciał

 

 

 

Drugi tom trylogii „Wspomnienie o przeszłości Ziemi”, największego w ostatnich latach wydarzenia w światowej fantastyce naukowej, porównywalnego z klasycznymi cyklami  „Fundacja” i „Diuna”. Chiński bestseller, który zyskał ogromny rozgłos w USA – w 2015 roku tom pierwszy, Problem trzech ciał, otrzymał nagrodę Hugo dla najlepszej powieści.

Mieszkańcy Ziemi nie mogą otrząsnąć się z szoku po odkryciu, że za czterysta lat czeka ich inwazja kosmitów. Ruch na rzecz Ziemskiej Trisolaris został w dużej mierze unieszkodliwiony, ale obcy dzięki sofonom mają dostęp do wszystkich gromadzonych przez ludzi informacji. Tylko to, co się dzieje w ludzkich umysłach, pozostaje przed nimi ukryte. Staje się to bodźcem dla stworzenia programu Wpatrujących się w Ścianę, czyli opracowania tajnych strategii, niemożliwych do rozszyfrowania zarówno dla Trisolarian, jak i dla Ziemian.

 

„Pod każdym względem lepsza niż tom pierwszy – a Problem trzech ciał był niesamowity”                                                                     Tor.com

 

„Nie będziesz chciał, żeby ta książka kiedykolwiek się skończyła”.

SF Signal

 

Cixin Liu (ur 1963 r.) to największa gwiazda chińskiej i wschodząca gwiazda światowej fantastyki. Opublikował ponad 20 powieści i antologii z gatunku hard science fiction. Otrzymał dziewięć nagród Yinhe (Galaxy), najbardziej prestiżowego wyróżnienia dla chińskojęzycznych twórców fantastyki naukowej. Polskim czytelnikom znany jest z doskonałego opowiadania Wędrująca Ziemiazamieszczonego w kultowej antologii „Kroki w nieznane” (2014). Inżynier z wykształcenia, mimo statusu literackiej gwiazdy kontynuuje pracę informatyka/inżyniera w elektrowni.

 

 

Kategorie: Fantastyka
Tagi: Rebis

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.