Odyseja kosmiczna 2010, Arthura C. Clarke’a – drugi tom wizjonerskiej serii kanonu literatury SF

Przegląd

Pierwsza nowość DW REBIS w 2023 roku!

Odyseja kosmiczna 2010, Arthura C. Clarke’a – drugi tom wizjonerskiej serii kanonu literatury SF – 24 stycznia na rynku!

Śmiały skok przez Układ Słoneczny i godny następca Odysei kosmicznej 2001”.

                                                                                                                    Carl Sagan

Dziewięć lat po katastrofalnej misji Discovery połączona ekspedycja amerykańsko-rosyjska wyrusza w kierunku Jowisza, by dotrzeć do statku i zasobów pamięci komputera pokładowego. Mogą się tam znajdować wskazówki, co wcześniej poszło nie tak i  co przytrafiło się Davidowi Bowmanowi. Niespodziewanie Amerykanom i Rosjanom wchodzą w paradę Chińczycy. Rozpoczyna się swego rodzaju wyścig.

Tymczasem istota, która była Davidem Bowmanem, jedynym człowiekiem zdolnym rozwikłać zagadkę monolitu krążącego wokół Jowisza, wyrusza na Ziemię z własną misją…

 

Arthur C. Clarke (1917–2008) – autor ponad 60 książek, klasyk literatury SF i wizjoner, który przewidział m.in. powstanie satelitów komunikacyjnych i stacji kosmicznych. Zdobył wszystkie najważniejsze nagrody w dziedzinie literatury science fiction: Hugo, Nebula, Campbella, Locusa i Jupitera, a w 1998 r. otrzymał tytuł szlachecki. Jego prozę kilkakrotnie ekranizowano – najbardziej znany jest film 2001: Odyseja kosmiczna Stanleya Kubricka.

 

Kategorie: Fantastyka
Tagi: Rebis