Mistrz polskiej fantastyki

Mistrz polskiej fantastyki
Miłośników twórczości Snerga informujemy o kolejnej powieści autora.
 
Książki Snerga
   
Oro
Nowość

oprawa miękka ze skrzydełkami, format 140 x 205 mm, 208 s.
ISBN 978-83-7453-836-7
EAN 9788374538367
Mężczyzna wraca nocą z Rzymu do Wenecji. Po drodze kupuje dla narzeczonej pierścionek. Przejeżdżając przez tunel, uderza w cysternę, z której wylewa się smrodliwa ciecz. Mężczyzna, szukając pomocy, kieruje się do najbliższego domu. Dwoje starszych ludzi wpuszcza go do środka i każe czekać. Wyciągając tajemniczy pierścionek, mężczyzna dowiaduje się, że za chwilę zostanie przeniesiony na planetę Oro. Próbuje uciec, ale nie pozwalają mu dwaj androidzi…

Arka
 
Powieść o świecie zniewolonych własnymi wizjami, żyjących w świecie urojonym.
   
Robot

Jest w tej powieści wysoka obcesja intelektualna, owa słynna Teoria Nadistot (…). Bez wątpienia należy do jednych z piękniejszych konstrukcji metafizycznych. (J. Dukaj).
Powieść zwyciężyła w plebiscycie czytelników „Fantastyki” na polską książkę science fiction powojennego trzydziestolecia.
   
Według łotra

W powieści Według łotra mamy do czynienia z różnymi stopniami człowieczeństwa, różnymi stopniami rzeczywistości i uczestnictwa w niej. Manekin, patrząc na maneliny, widzi jakby ludzi i traktuje ich serio, podobnie jak siebie. Trzba być stopień wyżej, by ocenić ułomność niższego stanu. (A. Wiśniewski – Snerg)

Nagi cel

W Nagim celu z kolei mamy do czynienia jakby z nadistotami, bo jeśli się tworzy możliwość filmu, w który można wejść i brać udział w jego akcji i rozmawiać z bohaterami, to dla kogoś stojącego stopień niżej jest to już sytuacja na granicy cudu. (A. Wiśniewski – Snerg)

 
 

Kategorie: Fantastyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.