"Amerykańscy bogowie" N. Gaimana finalistamu The audies

"Amerykańscy bogowie" N. Gaimana finalistamu The audies
Wiedźmy z Lublina i Amerykańscy bogowie Neila Gaimana finalistami The Audies – Oskara w świecie audiobookow
 

Wiedźmy z Lublina, słuchowisko radiowe, w którym udział wziął m.in. Neil Gaiman, zostało finalistą nagrody Audies, nagrody przyznawanej audiobookom. Wiedźmy z Lublina zostały wybrane do grona 4 finalistów w kategorii Distinguished Achievement in Production przez Stowarzyszenie Wydawców Audio (The Audio Publisher Association- APA). W kategorii Audiobook jednym z 4 finalistów jest audiobook Amerykańscy Bogowie autorstwa Neila Gaimana.

Nagroda The Audies jest dla audiobooków odpowiednikiem Oskara.

Więcej informacji na stronie The Audies

Na podstawie Amerykańskich bogów powstaje obecnie serial dla HBO. Szczegóły tego projektu ujawnił autor w wywiadzie dla Times Out: http://newyork.timeout.com/arts-culture/1550483/the-hot-seat-neil-gaiman

Po trzech latach spędzonych w więzieniu Cień ma wyjść na wolność. Ale w miarę jak do końca odsiadki pozostają tygodnie, godziny, minuty, sekundy, czuje narastający niepokój.  Na dwa dni przed zakończeniem wyroku, jego żona, Laura, ginie w wypadku samochodowym w tajemniczych okolicznościach – wszystko wskazuje na zdradę małżeńską. Oszołomiony Cień powraca do domu, gdzie spotyka tajemniczego Pana Wednesday, twierdzącego, że jest uchodźcą wojennym, byłym bogiem i królem Ameryki. Razem wyruszają oni w niesamowitą podróż przez Stany, rozwiązując zagadkę morderstw, które co zimę są dokonywane w małym amerykańskim miasteczku. Jednak podąża za nimi ktoś, z kim Cień musi zawrzeć pokój

Amerykańscy bogowie to coś więcej niż historia miłosna, jest bowiem opowieścią o współczesnym świecie, o przemijaniu wartości, konflikcie pomiędzy tym co nowe a tradycjami, które powstawały przez wieki. Opowiada o pasji, miłości, nienawiści i śmierci, o codziennych problemach i rozterkach trapiących nas, ludzi, na początku nowego tysiąclecia. W swojej niepokojącej, wciągającej i bardzo osobliwej powieści Neil Gaiman, wyrusza w podróż w poszukiwaniu duszy Ameryki.   

Amerykańscy Bogowie to międzynarodowy bestseller obsypany międzynarodowymi nagrodami, klasyka literatury. Uaktualniona wersja ukaże się prawdopodobnie w 2013 roku, towarzysząc serialowi. 

Kategorie: Fantastyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.