Jeff VanderMeer w Uczcie Wyobraźni

Jeff VanderMeer w Uczcie Wyobraźni
Jeff VanderMeer w Uczcie Wyobraźni
 

Tragikomiczna historia rodzinna rozgrywająca się w stworzonym przez Jeffa VanderMeera legendarnym fikcyjnym mieście Ambergris. Oto opowiedziana z ekstrawagancką pasją przez niegdysiejszą bywalczynię salonów, Janice Shriek, pełna barwnych i fascynujących postaci oraz tajemniczych zdarzeń historia przygód brata Janice, Duncana, historyka opętanego przez skazany na niepowodzenie romans i mroczny sekret, który może go zabić lub przemienić.

Shriek: Posłowie ukazuje się w Uczcie Wyobraźni 19 marca nakładem Wydawnictwa Mag.

To także opowieść o wojnie pomiędzy konkurencyjnymi wydawnictwami, która na zawsze zmieni Ambergris, oraz rywalizacji z zepchniętą na margines rasą znaną jako „szare kapelusze”, która, uzbrojona w zaawansowaną grzybową technologię, czeka pod ziemią na szansę odzyskania miasta, które kiedyś do niej należało.

„W tej opowieści o zmiennych ludzkich losach i związkach wyczuwa się delikatne wpływy Borgesa i Nabokova, a także H.P. Lovecrafta… oraz awangardową, surrealistyczną wrażliwość”.

The Times

„Oszałamiająca i niezwykle oryginalna powieść fantastyczna stworzona przez autora, który powinien narobić zamieszania także w świecie »poważnej« literatury”.

BBC Focus

Kategorie: Fantastyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.