Wydawnictwo Do – sprzedano 100 tys. egz. książek Wojciecha Eichelbergera

Wydawnictwo Do – sprzedano 100 tys. egz. książek Wojciecha Eichelbergera

Wydawnictwo Do istnieje od 12 lat. W tym okresie wydali 15 tytułów, nakład części z nich jest już wyczerpany. Misją Wydawnictwa jest dążenie do wydawania książek, doskonałych pod względem redakcyjnym, typograficznym, graficznym i drukarskim. 
Właścicielem oficyny jest Marek Ryćko, z wykształcenia informatyk. Zanim został wydawcą, przygotowywał książki do druku.

W 2003r. nakładem Wydawnictwa Do ukazały się 3 tytuły: "Człowiek i jego znaki" Adriana Frutigera oraz "SMS – Słowa Mają Siłę" Daniela Senderka a ostatnio, w listopadzie, "Zbyt duża różnica płci…"Adama Hanuszkiewicza. 
W przyszłym roku ukażą się co najmniej 2 tytuły – kolejna w ofercie pozycja Wojciecha Eichelbergera o związkach damsko-męskich oraz publikacja znanego aktora. W biurku Marka Ryćki na wydanie czekają propozycje kilku młodych autorów. 

Wydawnictwo będzie się koncentrowało na tytułach związanych z typografią (dla grafików) oraz takich, które poruszają i pomagają  czytelnikowi, przekazują pewną mądrość życiową. Marek Ryćko chciałby w przyszłości wydawać kilkanaście tytułów rocznie, w tym także wybrane tłumaczenia. Jednak zasadnicza część oferty to będą książki, które powstają w wydawnictwie. 

Średnie nakłady książek Wydawnictwa Do wahają się od 3 do 5 tys. egz.  
Najlepiej sprzedające się dotychczas tytuły to "Kobieta bez winy i wstydu" Wojciecha Eichelbergera (50 tys. sprzedanych egz.) oraz "Przegryźć dżdżownicę" debiut literacki Katarzyny Grocholi (30 tys. egz.). Wydane przez Wydawnictwo Do cztery książki Wojciecha Eichelbergera, w tym dwie we współautorstwie z Marią Monetą Malewską i Renatą Dziurdzikowską, osiągnęły łączny nakład ponad 100 tysięcy egzemplarzy.
Przychód ze sprzedaży książek w 2003r. wyniesie ok. 530 tys. zł (w 2002r. – 450 tys.)

Książki Wydawnictwa Do dystrybuowane są poprzez 17 hurtowni, można je także znaleźć w księgarni Merlin.pl.

AK

 

 

 

     info z BA, badania czytelników
handel elektroniczny, Rynki zagraniczne , Rynek polski

 

 

Kategorie: Rynek w liczbach

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.