Nowe księgarnie Świata Książki

Sieć Księgarń Świat Książki aktualnie liczy 91 sklepów. W drugiej połowie sierpnia otwarte zostały księgarnie w Galerii Wileńskiej w Warszawie oraz w Galerii Askana w Gorzowie Wielkopolskim. A w zeszłym tygodniu sieć powiększyła się aż o cztery nowe lokalizacje: CH Agora Bytom w Bytomiu (największa księgarnia w sieci), w Galerii Amber w Kaliszu, w Galerii Neptun w Starogardzie Gdańskim, a także w Galerii Północnej w Warszawie. – informuje OBK.

W najbliższym czasie planowane są kolejne otwarcia: w Galerii Olimpia w Bełchatowie, w Galerii Bolesławiec City Center w Bolesławcu, w Galerii Pomorskiej w Bydgoszczy, w Galerii Jurajskiej w Częstochowie (dwie księgarnie), w Galerii Vivo w Krośnie, w Wałczu (księgarnia wolnostojąca przy ul. Kilińszczaków), w Galerii Mokotów w Warszawie oraz w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu.

Niedawno w wybranych Księgarniach Świat Książki rozpoczęto wdrażanie konceptu „KIDS”. Do tej pory został on wprowadzony w dwóch księgarniach – w Galerii Wileńskiej w Warszawie i w CH Agora Bytom w Bytomiu. Koncept dziecięcy zakłada wydzielenie części księgarni lub stworzenie oddzielnego lokalu na ekspozycję oferty przeznaczonej tylko dla najmłodszych czytelników (nie tylko książki, ale również gry, zabawki, artykuły tekstylne i papiernicze). Wystrój Księgarń Świat Książki „KIDS” został przygotowany z myślą o dzieciach i przystosowany do ich potrzeb. Znajdują się tam niższe meble, specjalnie przygotowane grafiki dla dzieci oraz wydzielone kąciki do rysowania i zabawy. czytamy na stronie Ogólnopolskiej Bazy Księgarń

Kategorie: Rynek Polski

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.