Literatura prawnicza nadal opłacalna

Literatura prawnicza nadal opłacalna

Dom Wydawniczy ABC spodziewa się w 2001 roku 20 proc. wzrostu sprzedaży – podano w Pulsie Biznesu  z dnia 15.11.2001 .   
I mimo że na rynku słabiej sprzedają się publikacje z dziedziny finansów, literatura popularna, a najgorzej podręczniki akademickie, wciąż n ie spada popyt na publikacje prawnicze oraz ekonomiczne.  

W przypadku wydawnictw prawniczych klientami są osoby ciągle poszukujące informacji i gotowe zapłacić za nią duże pieniądze. Jednocześnie rynek narzuca duże tempo samokształcenia – jak żaden inny wymusza konieczność ciągłego poszukiwania adekwatnej informacji. Sposób dostarczenia tychże informacji musi być szybki i praktyczny dlatego na zachodzie tak popularne są publikacje wymiennokartkowe, on-line czy na CD-romach. Istotne jest, że popularność wersji na CD-ROM-ach jest coraz bardziej zauważalna także u nas.

Zdaniem wydawców ceny książek prawniczych są w Polsce o wiele niższe niż na zachodzie i tylko w przypadku nielicznych publikacji są porównywalne. W Polsce podręcznik z dziedziny prawa kosztuje średnio 50-100 zł i cena nie pokrywa kosztów wydania, które często są bardzo wysokie ze względu na honoraria autorskie. W krajach europejskich ceny mieszczą się w przedziale 50-60 USD (200-240 zł). W Stanach Zjednoczonych nawet więcej o kolejne 30 USD.

 

KG

Kategorie: Rynek w liczbach

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.