Wydawnictwa Komunikacji i Łączności w 2001 roku

Wydawnictwa Komunikacji i Łączności w 2001 roku

Wydawnictwa Komunikacji i Łączności sp. z o.o. to wydawca fachowych publikacji z tematyki transportu i łączności – zarówno historii tych dziedzin, jak i dnia dzisiejszego. Książki WKŁ są adresowane do teoretyków, studentów, praktyków w zawodzie, hobbystów i miłośników motoryzacji, lotnictwa, drogownictwa, elektroniki i telekomunikacji.

Wartość sprzedaży publikacji WKŁ spadła w 2001 roku o 13 %.

Sprzedanych zos tało 132 tys. egzemplarzy książek. Liczba wydanych tytułów wyniosła 45 (+ 24 zeszyty-ćwiczenia dla uczniów ZSZ). Ukazały się 22 nowości (+ 24 zeszyty-ćwiczenia dla uczniów ZSZ). Średni nakład publikacji wyniósł 2,7 tys. egzemplarzy.

W 2002 r. Wydawnictwa Komunikacji i Łączności zamierzają rozszerzać ofertę poradników motoryzacyjnych o nowe marki samochodów, wprowadzanych na polski rynek oraz kontynuować wydawanie Informatorów Technicznych firmy Bosch (pierwsze z nich ukazały się w 2000 r.).

Będą prowadzone dalsze prace nad zeszytami dla uczniów szkół realizujących autorski program WKŁ kształcenia modułowego w zawodzie mechanik samochodowy (komplet 33 zeszytów dla uczniów klas pierwszych i drugich w sprzedaży, zeszyty do klasy trzeciej w opracowaniu).

Ukażą się kolejne tytuły z serii "Wiedzieć więcej". Książki z tej serii są przeznaczone dla dociekliwych i ambitnych Czytelników pragnących zgłębić tajniki wiedzy z różnych ważnych współczesnych dziedzin życia. W pierwszym półroczu 2002 r ukażą się książki "Teleinformatyka" oraz "Dźwięk cyfrowy".

Rozszerzana będzie oferta książek dotyczących tematyki drogowej.

Dla miłośników starych kolejek przygotowywana jest kolejna publikacja, druga książka z serii "Warszawskie Koleje Dojazdowe" – "Kolej Grójecka".

KG

     info z BA, badania czytelników
handel elektroniczny, Rynki zagraniczne , Rynek polski

 

 

Kategorie: Rynek w liczbach

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.