Wydawnictwo ZamKor coraz mocniejsze z fizyki

Wydawnictwo ZamKor coraz mocniejsze z fizyki

W ostatnich dniach Komisja dla Opiniowania Podręczników Szkolnych Polskiej Akademii Umiejętności przyznała autorom Marii i Ryszardowi Rozenwaigierom oraz wydawcy podręcznika „Fizyka do gimnazjum” wyróżnienie w uznaniu za wysoki poziom merytoryczny i edytorski.

Wydawcą jest oficyna „ZamKor” z Krakowa (do niedawna funkcjonująca pod nazwą Zamiast Korepetycji), która od lat zajmuje czołową pozycję wśród oficyn publikujących podręczniki do nauczania fizyki.

Oczywiście kontynuacją podręczników do gimnazjum będą przygotowane na ten sezon książki do szkół ponadgimnazjalnych. W ofercie znajdują się: Fizyka dla szkół ponadgimnazjalnych. Program nauczania w zakresie podstawowym dla liceum ogólnokształcącego, profilowanego, technikum oraz podręcznik „Fizyka dla szkół ponadgimnazjalnych” ( Maria Fiałkowska, Krzysztof Fiałkowski, Barbara Sagnowska). W przygotowaniu znajdują się: Fizyka dla szkół ponadgimnazjalnych. Program kształcenia w zakresie rozszerzonym, a także   Fizyka dla szkół ponadgimnazjalnych. Poradnik dla nauczyciela.

Ubiegły rok nie przyniósł już tak dynamicznego wzrostu sprzedaży Wydawnictwa jak lata poprzednie. Wartość sprzedaży w 2001 roku wyniosła 6,08 mln zł. Sprzedanych zostało 867 tys. egz. książek (w 2000 roku ponad 600 tys. egz.)

 

Najlepiej sprzedającym się tytułem Wydawnictwa w 2001 roku była oczywiście   "Fizyka dla gimnazjum. Część 3", której sprzedany nakład wyniósł 182 tys. egz. (Fizyka dla gimnazjum część 2 w 2000 roku sprzedała się w nakładzie 195 tys. egz.).

Średni nakład książek wydawnictwa ZamKor wyniósł w 2001 roku 26 tys. egz. (w 2000 – 25 tys. egz.). Oprócz podręczników do fizyki wydawnictwo posiada ofertę do nauczania wiedzy o społeczeństwie w gimnazjum i liceum. Są też tytuły z zakresu chemii i biologii adresowane do kandydatów na kierunki medyczne, biologiczne lub studentów.

KG 

     info z BA, badania czytelników
handel elektroniczny, Rynki zagraniczne , Rynek polski

 

 

Kategorie: Rynek w liczbach

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.