Muza Szkolna żegna pracowników

Muza Szkolna żegna pracowników

Przyszła środa będzie ostatnim dniem pracy dla większości pracowników Muzy Szkolnej, również dla Prezesa Andrzeja Chrzanowskiego. 

Wydawnictwo zaprzestaje wydawania podręczników, chociaż nie kończy działalności wydawniczej. Jej przyszły kształt będzie znany niedługo.

Powodem restrukturyzacji są słabe wyniki finansowe uzyskane zarówno w roku bieżącym, jak i w poprzednim. Były one na tyle złe, że Marcin Garliński, prezes Muzy jak widać wycofał się ze swoich wcześniejszych planów.

Na początku tego roku M. Garliński zapowiadał, że dopiero po trzech latach zapadną decyzje w jaki sposób spółka ma się rozwijać. Wyrażał przekonanie, że w grupie powinno być wydawnictwo edukacyjne, które będzie odgrywało na rynku znaczącą rolę – z Muzą Szkolną nie udało się tych planów zrealizować.

Zeszłoroczna strata netto Muzy Szkolnej S.A. – spółki z grupy kapitałowej giełdowej Muzy (ma 70% akcji) – wyniosła prawie 2,76 mln zł, przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 1,66 mln zł.
W roku 2000 Muza Szkolna wydała 47 tytułów, na rok 2001 planowanych było około 25 nowości.

Andrzej Chrzanowski, prezes Muzy Szkolnej – były prezes WSiP – po odejściu z Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych założył spółkę Fraszka Edukacyjna, której udziałowcami byli ówcześni pracownicy WSiP. W październiku Fraszka Edukacyjna objęła 30 procent udziałów w spółce Muza Szkolna, utworzonej przez wydawnictwo Muza SA. 

KG

Kategorie: Rynek w liczbach

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.