C.H. Beck podsumował 2013 rok

C.H. Beck podsumował 2013 rok

Przegląd

Wydawnictwo C.H. Beck istnieje na rynku polskim od 1993 roku, wydając fachowe publikacje z zakresu prawa, podatków, ekonomii oraz literaturę obcojęzyczną. Oficyna zatrudnia 149 osób.C.H. Beck jest jednym z najstarszych i największych wydawnictw niemieckich – założonym w 1763 roku w Monachium przez Carla Gottloba Becka. Tradycja oraz wykorzystanie ogromnego doświadczenia i know-how pozwoliło Wydawnictwu C.H. Beck na dynamiczny rozwój w Polsce.

W 2013 roku Wydawnictwo C.H. Beck obchodziło 20 lecie istnienia na polskim rynku. Przez dwie dekady C.H.Beck stało się jednym z największych wydawnictw w kraju. Niezmiennie od dwudziestu lat Wydawnictwo C.H. Beck  wydaje publikacje najwyższej jakości z zakresu prawa, podatków, ekonomii oraz literaturę obcojęzyczną. Ofertę zawsze aktualną, wiarygodną w dogodnej dla klientów formie – publikacje książkowe, produkty elektroniczne, serwisy online, czasopisma, jak również szkolenia.
W 2013 roku działania Wydawnictwa C.H. Beck koncentrowały się wokół rozwoju Systemu Informacji Prawnej Legalis. SIP Legalis został poszerzony o moduły komentarzowe Premium. Jest to komplet treści dostępnych w modułach Standard dodatkowo wzbogacony o wyspecjalizowane komentarze Wydawnictwa C.H.Beck oraz o wybrane tomy unikalnych serii systemów prawa.
W modułach Premium znajdują się również najnowsze komentarze online aktualizowane kwartalnie – BeckOK. Dodatkowym atutem nowych modułów w Systemie Informacji Prawnej Legalis jest ius.focus. To nowy typ treści autorskich opierający się na wyselekcjonowanych, ekspercko opracowanych i opatrzonych komentarzem do kluczowego orzecznictwa. ius.focus tworzony jest we współpracy z wiodącymi  kancelariami prawnymi na Polskim rynku.

W ubiegłym roku w ofercie Wydawnictwa C.H.Beck pojawiła się nowa seria – Komentarze Kompaktowe.
Komentarze Kompaktowe
wyróżnią się precyzyjną nawigacją wewnętrzną – spisy treści do artykułów, przejrzysta struktura, tytuły tez, numery tez pozwalające na sprawne korzystanie z wewnętrznych odesłań oraz odszukanie podstawowych haseł w indeksie.

W 2013 roku swoją premierę miał profesjonalny serwis prawniczy – Czasopisma C.H. Beck. Serwis skupia dostępne w jednym miejscu wszystkie artykuły z czasopism C.H.Beck, pogrupowane według tytułów albo modułów tematycznych, zgodnie z wybranymi specjalizacjami dziedzin prawa.
Nowy serwis www.czasopisma.beck.pl umożliwia zakup i pobieranie treści w formie zarówno tradycyjnej prenumeraty (w tym również zakup prenumeraty drukowanej wersji czasopism), jak i czasowych dostępów do modułów tematycznych, czy pojedynczych artykułów za pomocą „sms” lub w bardzo korzystnej opcji „portfel”.
Pod koniec ubiegłego roku Wydawnictwo C.H.Beck zainaugurowało Beck Akademię.
Oferta szkoleniowa Beck Akademii skierowana jest dla wszystkich osób zajmujących się na co dzień aspektami prawnymi i podatkowymi w swojej pracy, przede wszystkim do praktyków, a także absolwentów prawa oraz aplikantów.
W ofercie Beck Akademii znalazła się również oferta e-learningowa. Practical English for Lawyers. To kompleksowy program doskonalenia prawniczego języka angielskiego.

Najlepiej sprzedającymi się tytułami w roku ubiegłym były:
1) Komentarze Kodeksowe: KC, KPC, KPA
2) Duże Komentarze Becka: KPA, Prawo o Post. przed Sąd., PZP, KP
3) Podatki 2013
4) Aplikacje: Aplikacja od Og. do Szcz., Aplikacja Radcowska, Aplikacja Adwokacka
5) SPP: Prawo Konkurencji T. XV

W 2013 Wydawnictwo C.H. Beck zanotowało 6,5% spadek przychodów ze sprzedaży, które wyniosły 50,00 mln zł.

W roku ubiegłym Oficyna wydała 425 tytułów, w tym 215 nowości.

 

Kategorie: Rynek Polski
Tagi: C.H.Beck

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.