Amazon wchodzi na nasz rynek już w październiku

Amazon wchodzi na nasz rynek już w październiku

Przegląd

Kwestia czy Amazon w końcu wejdzie w stu procentach na polski rynek nie jest już aktualna. Dzisiaj najgorętsze pytanie brzmi „kiedy”? Według naszych informacji może się to stać już za kilka tygodni, czytamy na stronie INN: Poland. Według tego portalu jedną z najważniejszych przesłanek potwierdzających informacje o rychłej ekspansji giganta z Seattle na polski rynek jest fakt, że produkty z Amazona trafiły właśnie do największej bodaj polskiej porównywarki cen. Na Ceneo znalazło się aż 164 000 towarów z Amazona.

czytaj cały artykuł http://innpoland.pl/137441,juz-za-kilka-tygodni-allegro-zadrzy-w-posadach-do-pelnego-wejscie-na-nasz-rynek-szykuje-sie-gigant-z-seattle

Tę wersję wydarzeń podważa wielu internautów żartując, że nie ma dnia aby nie wchodził. Portal Mensis.pl stanowczo twierdzi, że “Amazon nie wejdzie do Polski – koniec i kropka”. Z kolei według tego portalu Amazon posiada wszelkie środki i możliwości, aby wejść do Polski w ciągu kilku tygodni. Nie robi tego z prostej przyczyny – najwyraźniej nie kalkuluje mu się to wystarczająco dobrze. Dlatego właśnie rozwija niemiecką wersję strony – ta przyciąga i tak najlepszych klientów z Polski tzn świadomych marki Amazon, a więc zazwyczaj zostawiających najwięcej pieniędzy. Amazon przyjął bardzo mądrą strategię pełzającej rewolucji, co z jednej strony pokazuje jak skromny jest polski e-commerce, bo nie warto inwestować w wojnę z Allegro.pl, a z drugiej, jak silna jest pozycja samego Allegro.

Czytaj cały artykuł http://mensis.pl/amazon-wejdzie-polski-koniec-kropka/

 

 

 

Tagi: Allegro, Amazon

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.