Wydawnictwo Wiedza i Praktyka w 2007 roku

Wydawnictwo Wiedza i Praktyka w 2007 roku
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka powstało w 1997 r., aby pomagać polskim przedsiębiorcom i ich pracownikom w skutecznym oraz efektywnym prowadzeniu działalności gospodarczej.

Dziś jest jednym z największych wydawców publikacji fachowych z zakresu rachunkowości, podatków, prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, bhp i zarządzania. Łączna liczba publikacji to ponad 200 tytułów. Są to zarówno segregatory wymiennokartkowe, newslettery, książki oraz oraz e-lettery.
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka współpracuje z międzynarodowym koncernem wydawniczym VNR i w swej działalności korzysta z jego bogatych, wieloletnich doświadczeń.
Wszystkie tytuły z portfolio Wydawnictwa Wiedza i Praktyka prezentują najwyższy stopień profesjonalizmu. Został on osiągnięty m.in. dzięki współpracy z najlepszymi ekspertami w poszczególnych dziedzinach – zarówno ze środowiska akademickiego, z największych firm sektora prywatnego i państwowego, jak i instytucji państwowych.

Działalność Wydawnictwa obejmuje również prowadzenie tematycznych portali internetowych i realizację szkoleń – Wydawnictwo jest właścicielem bardzo popularnego Portalu Finansowo-Księgowego (www.portalfk.pl)i Portalu Kadrowego (www.portalkadrowy.pl) oraz realizującej profesjonalne szkolenia Akademii Wiedza i Praktyka.

Wydawnictwo Wiedza i Praktyka jedną z niewielu firm w Polsce, która może pochwalić się tytułem Inwestora w Kapitał Ludzki. W 2007 roku Wydawnictwo otrzymało także wyróżnienie w Programie Certyfikującym Firma Przyjazna Klientowi oraz Medal Europejski przyznany serii poradników wymiennokartkowych.

 
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka posiada własne centrum dystrybucji, które konfekcjonuje, jak również wysyła publikacje do Czytelników oraz zamawiających. Centrum jest wyposażone w najnowsze systemy i narzędzia logistyczne, które zapewniają niemal natychmiastową realizację złożonego zamówienia. Wydawnictwo nie posiada terenowych reprezentantów handlowych.  
 
 
 
Najlepiej sprzedającymi się tytułami w 2007 roku były:
  • KK – Prawo pracy – Personel od A do Z
  • US – Ubezpieczenia społeczne w praktyce
  • PK – Portal FK
  • BH – BHP w firmie
  • PP – Poradnik podatnika

W 2007 roku Wiedza i Praktyka zanotowała 18,1% wzrost przychodów ze sprzedaży książek, które wyniosły 75,00 mln zł. Łącznie sprzedano 1 926 000 egzemplarzy książek i newsletterów.

 
 
 
W roku ubiegłym firma wydała 54 tytuły, w tym 9 nowości
 
W 2008 roku Wydawnictwo Wiedza i Praktyka planuje zwiększenie sprzedaży i udziału w rynku publikacji wymiennokartkowych i newsletterów. Planowana jest także większa aktywność w obszarze produktów elektronicznych. 

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.