Nowe spółki w Grupie PWN

Nowe spółki w Grupie PWN
Wydawnictwo Naukowe PWN nabyło pod koniec grudnia 2006 r. 50% udziałów w poznańskiej spółce SuperMemo World, działającej na rynku publikacji elektronicznych w zakresie e-learning-u i jego zastosowaniu w postaci kursów językowych. W zakresie dystrybucji swoich produktów SuperMemo od kilku lat blisko współpracuje z pwn.pl sp. z o.o., spółką Grupy PWN odpowiedzialną za publikację i dystrybucję produktów elektronicznych.

Dzięki tej transakcji Wydawnictwo Naukowe PWN zamierza zintensyfikować swój obszar działalności na polu multimediów i kształcenia na odległość, podał Zarząd PWN w komunikacie.

Prezesem Spółki został Krzysztof Biedalak, posiadający kilkuletnie doświadczenie w zarządzaniu spółkami grupy PWN a jednocześnie jeden z twórców SuperMemo.

 
Dodatkowo 3 stycznia 2007 roku WN PWN podpisało umowę z właścicielami spółki Resursa – prof. Jackiem Raciborskim oraz jego bratem Andrzejem Raciborskim. Na podstawie tej umowy księgarnia Resursa przy Krakowskim Przedmieściu 62 w Warszawie dołączyła do grupy PWN. Włączenie księgarni Resursa do struktury grupy PWN jest elementem polityki rozwoju sieci księgarń naukowych PWN.
 
Dotychczas księgarnia Resursa była ściśle związana z Wydawnictwem Naukowym Scholar, którego większościowym właścicielem jest prof. Jacek Raciborski. Scholar specjalizuje się w publikacjach akademickich i naukowych z szeroko rozumianej humanistyki, a zwłaszcza nauk politycznych, socjologii i psychologii. Księgarnia Resursa w dalszym ciągu będzie dysponować najszerszą ofertą publikacji wydawnictwa Scholar i prowadzić będzie w imieniu tego wydawnictwa sprzedaż indywidualną.
 
Wydawnictwo Naukowe Scholar w grudniu ubiegłego roku obchodziło jubileusz 15-lecia. Rok 2006 był najlepszym w dziejach wydawnictwa – poinformował prof. Jacek Raciborski.
Kategorie: Rynek Polski

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/wirtua/domains/wirtualnywydawca.pl/public_html/wp-content/themes/waszww-theme/includes/single/post-tags.php on line 4

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.