Wydawnictwo Komunikacji i Łączności – podsumowanie roku 2005

Wydawnictwo Komunikacji i Łączności – podsumowanie roku 2005
Wydawnictwa Komunikacji i Łączności rozpoczęły działalność 1 stycznia 1949 r. jako Wydawnictwa Komunikacyjne spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, wydając książki na potrzeby Ministerstwa Komunikacji. Po nacjonalizacji – 1 stycznia 1951 r. – zostały przekształcone w Przedsiębiorstwo Państwowe Wydawnictwa Komunikacyjne. 1 stycznia 1961 r. – w związku z rozszerzeniem zakresu tematycznego – wydawnictwa przyjęły nazwę Wydawnictwa Komunikacji i Łączności ( skrót WKŁ) oraz nowe logo obowiązujące do chwili obecnej. Wiosną 1994 r. zawiązała się spółka pracownicza, która w listopadzie tego roku doprowadziła do prywatyzacji wydawnictw. Baczni obserwatorzy dziejów Wydawnictwa orzekli, że koło historii przedsiębiorstwa zatoczyło pełen krąg…
WKŁ to doświadczony wydawca fachowych publikacji dla ludzi nauki, studentów, praktyków  w zawodzie, hobbystów i miłośników motoryzacji, lotnictwa, drogownictwa, elektroniki i telekomunikacji – zarówno historii tych dziedzin, jak i dnia dzisiejszego.
 
 
 
Najlepiej sprzedającymi się tytułami w 2005 roku były poradniki motoryzacyjne popularnych marek samochodów.
 
W 2005 roku Wydawnictwa Komunikacji i Łączności zanotowało przychody ze sprzedaży książek wynoszące 4,85 mln zł, co daje 5,4% wzrost w stosunku do roku 2004.
 
 
 
W roku ubiegłym oficyna wydała 88 tytułów (70 tytułów książkowych, 2 zeszyty ucznia, 16 publikacji zleconych), z tego nowości stanowią 33 tytuły książkowe, 2 zeszyty ucznia, 16 publikacji zleconych. Sprzedano 180 000 egzemplarzy książek, w porównaniu z 132 000 w 2004 roku.
 
WKiŁ prowadzi księgarnię internetową www.wkl.com.pl, sprzedaż w niej rośnie systematycznie, obecnie stanowi około 7% przychodów. Wydawnictwo ma podpisane umowy o współpracy partnerskiej z portalami motoryzacyjnymi lub telekomunikacyjnymi. Książki oficyny sprzedają w Internecie również inni uczestnicy rynku lub inne księgarnie internetowe (najczęściej robią zakupy w hurtowniach). Książki WKiŁ można kupić na Allegro lub E-bay.
 
Wydawnictwo od lat bierze udział w targach książki we Frankfurcie, w 2005 r. po  raz pierwszy było w Paryżu. W tym roku oficyna wybiera się również do Moskwy.  
 
W 2006 roku WKiŁ planuje wydanie 80 tytułów, w tym nowości.35 nowości. 
 
Firma zatrudnia 28 osób. W tym roku 2 osoby przechodzą na emeryturę, a wydawnictwo zatrudni 1 redaktora.  
Kategorie: Rynek Polski

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.