Oferta publiczna Ruch-u przesunięta

Oferta publiczna Ruch-u przesunięta
Ruch S.A. nie jest jeszcze gotowy do oferty publicznej, możliwe jest jej przesunięcie na drugą połowę bieżącego roku, powiedział we wtorek PAP wiceminister skarbu Piotr Rozwadowski.
 
Wiceminister dodał, że do oferty Ruchu może dojść w drugiej połowie roku.
 
Wcześniej resort skarbu zapowiadał, że oferta publiczna akcji spółki planowana jest w pierwszym półroczu tego roku.

„Niedawno został zmieniony zarząd Ruchu. Zarząd stwierdził, że najpierw musi dokładnie dopracować strategię spółki, uporządkować pewne sprawy i dopiero wtedy spółka będzie się nadawała do wejścia na giełdę” – powiedział Rozwadowski

 
Zdaniem wiceministra przygotowanie oznacza przede wszystkim wykrystalizowanie strategii, rozpoczęcie jej wdrażania, uporządkowanie pewnych spraw własnościowych i związanych ze sporami „tak, aby nie była dla inwestorów niewiadomą”.
 
Rozwadowski dodał, że poprzednia koncepcja prywatyzacji Ruchu powinna być utrzymana.

W „Kierunkach prywatyzacji majątku Skarbu Państwa w 2006 roku” resort założył prywatyzację Ruchu w dwóch etapach: najpierw upublicznienie w drodze podwyższenia kapitału zakładowego, a następnie sprzedaż inwestorowi.

 
Zarząd Ruchu złożył prospekt emisyjny do KPWiG w październiku. Spółka planuje pozyskać na rozwój około 120 mln zł poprzez emisję nowych akcji.
 
Ruch w okresie od stycznia do końca września 2005 roku wypracował 15,2 mln zł zysku netto, zwiększając w tym czasie sprzedaż o 1,5 proc. do 2.847 mln zł. Spółka jeszcze nie podała wyników za cały 2005 rok. 
Kategorie: Rynek Polski

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.