Polskie Wydawnictwo Encyklopedyczne – będą książki dla dzieci i poradniki

Polskie Wydawnictwo Encyklopedyczne – będą książki dla dzieci i poradniki

Polskie Wydawnictwo Encyklopedyczne powstało w 1999 r. Działalność rozpoczęto od wydania w grudniu 1999r. pierwszego tomu Encyklopedii "Białych Plam".

Obecnie Wydawnictwo ma w ofercie 33 tytuły, nie licząc Encyklopedii "Białych Plam"(osiem tomów wydanych do tej pory). Swoją ofertę Wydawnictwo kieruje przede wszystkim do czytelników, dla których istotnymi wartościami są patriotyzm i tradycja.

Kluczowym tytułem jest wspomniana Encyklopedia "Białych Plam". Do tej pory zostało wydanych 8 tomów (hasła od litery A do K) i jest planowanych jeszcze ok. 10. Łączna sprzedaż tego tytułu to ok. 100 tys. egzemplarzy. Kolejne tomy Encyklopedii to najlepiej sprzedające się tytuły w 2001 r.  – jeden tom w ilości średnio 12,5 tys. egzemplarzy. 

W 2001 r. wydano 15 tytułów (wszystkie nowości), nie licząc kolejnych tomów Encyklopedii. W tym roku ukaże się ok. 20 nowych publikacji. W przyszłości oferta zostanie poszerzona o książki dla dzieci i młodzieży oraz poradniki.

W dystrybucje dominuje sprzedaż bezpośrednia – ok. 60 %. Pozostałe 40% przypada na sprzedaż  poprzez hurtownie i księgarnie.

Polskie Wydawnictwo Encyklopedyczne sprzedało ogółem w 2001r. 45 tys. egz. swoich tytułów. Przychód  wyniósł 1,194 mln zł. Odnotowano prawie 90% wzrost w stosunku do roku 2000. W tym roku sprzedaż ma wynieść ok. 3 mln zł. W pierwszym półroczu wyniosła 1,025 mln zł.

Przychód Polskiego Wydawnictwa Encyklopedycznego w mln zł

AK

     info z BA, badania czytelników
handel elektroniczny, Rynki zagraniczne , Rynek polski

 

 

(more…)

Ta strona jest dostępna tylko dla zalogowanych osób. Jeżeli masz konto, to się zaloguj, a w innym przypadku zarejestruj się.

Logowanie użytkownika
 Remember Me  
Rejestracja nowego użytkownika
*Pole wymagane
Kategorie: Rynek w liczbach

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/wirtua/domains/wirtualnywydawca.pl/public_html/wp-content/themes/waszww-theme/includes/single/post-tags.php on line 4

Ten wpis jest zabezpieczony hasłem. Wpisz hasło by zobaczyć komentarze.