Charakterystyka serii książkowych – Pol-Nordica

Charakterystyka serii książkowych – Pol-Nordica

Przegląd

WWW: Co jest największym sukcesem wydawnictwa?

Magdalena Kwiatek – Pol-Nordica: Na pewno seria powieściowa „SAGA O LUDZIACH LODU”, na którą składa się 47 tomów. Akcja toczy się w Norwegii począwszy od końca XVI wieku aż po czasy współczesne. Seria powieściowa obyczajowo – przygodowo – fantastyczna Ilość tytułów w serii: 47 Łączny nakład: 8.647.000 egz. Średni nakład: 183.979 egz./ tytuł Seria wznawiana sukcesywnie, spodziewane przychody także z odsprzedaży praw autorskich.

WWW: Jakie inne serie ukazały się dotychczas?

M.K.: Pozostałe serie publikowane w latach 1994-2000 to:
> „Morgan Kane” (western), L. Masterson, 4 tytuły
> „Saga o Czarnoksiężniku”, M. Sandemo – 15 tomów
> „Saga o Królestwie Światła”, M. Sandemo, 20 tomów
> „Opowieści Margit Sandemo”, M. Sandemo, 43 tytuły (nie związane ze sobą)
> „Córy Życia”, M.G. Lerum, 35 tomów
> „Raija ze śnieżnej krainy”, B. Pedersen, do dziś 17 tomów
> „Romanse sprzed lat”, do dziś 14 tytułów (ang.)
> „Magnolia”, do dziś 5 tytułów (ang.)
> „Kocha, lubi szanuje…”, do dziś 5 tytułów (ang.)

Łączny nakład wydanych od roku 1991 książek w Pol-Nordice przekroczył właśnie 19.000.000 egzemplarzy (włączając w to egzemplarze promocyjne, bezpłatne).

Wydajemy serie powieściowe o charakterze ciągłym oraz serie książkowe składające się z odrębnych powieści, ale ukazujących się pod wspólnym logo (elementem łączącym jest wspólny autor lub podobna tematyka).

Zwykle bazujemy na seriach ciągłych (sagi rodzinne, będące typową dla autorów skandynawskich formą literacką), które w pewnym stopniu przypominają seriale filmowe. Czytelnik poznaje bohaterów i ich losy, obyczajowość grupy społecznej, w której żyją postacie powieści, specyfikę kraju, zwyczaje, sposoby zachowań. Akcja powieści seryjnych toczy się na przestrzeni wielu lat, czasem nawet setek lat, bohaterowie pojawiają się, przeżywają swoje wzloty i upadki, potem odchodzą. Czytelnik z uwagą śledzi losy bohaterów, które z reguły są realistyczne i wiarygodne (wyjątek stanowi tu „Saga o Królestwie Światła” Margit Sandemo, która jest dość typowym przykładem powieści fantasy).

Rozmawiała Katarzyna Głódkowska

  (więcej…)

Ta strona jest dostępna tylko dla zalogowanych osób. Jeżeli masz konto, to się zaloguj, a w innym przypadku zarejestruj się.

Logowanie użytkownika
 Zapamiętaj mnie  
Rejestracja nowego użytkownika
*Pole wymagane

Kategorie: Rynek Polski

Ten wpis jest zabezpieczony hasłem. Wpisz hasło by zobaczyć komentarze.