Wydawnictwo Egmont wraca do wydawania mangi

Wydawnictwo Egmont wraca do wydawania mangi

Przegląd

W odpowiedzi na duże zainteresowanie polskich czytelników, w roku 2023 Egmont po latach wraca do wydawania mangi. Tym razem wydawnictwo stawia na mangi oparte na znanych markach popkulturowych: 8 lutego br. ukażą się pierwsze tomy dwóch serii mangi na licencji The Walt Disney Company: „Samuraj i Stich” oraz „Star Wars. Leia”, a na marzec zaplanowany jest pierwszy tom mangi opartej na grze Assassin’s Creed na licencji Ubisoftu.
Albumy będą dostępne w księgarniach internetowych i stacjonarnych na terenie całego kraju oraz w księgarniach dla fanów tego gatunku.
Projekt EGMONT MANGA będzie się koncentrował przede wszystkim na mangach licencyjnych. Fani popularnych uniwersów będą mieli okazję poznać je w zupełnie nowej formie, zaś dla miłośników mangi nowa linia wydawnictwa Egmont może być ciekawą propozycją, której dotychczas brakowało na polskim runku. Mangi będą wydawane w miękkiej oprawie z obwolutą, w formacie 148×210.

 

„Samuraj i Stich” to opowieść o niebieskim przybyszu z kosmosu, znanym z filmu animowanego „Lilo i Stich”. Pewnego dnia w średniowiecznej Japonii ląduje awaryjnie statek kosmiczny z tajemniczym niebieskim stworem. Spotyka go władca jednej z prowincji – budzący strach wśród swoich poddanych Yamato Meison. Na widok sympatycznego przybysza z kosmosu w sercu dotąd surowego i okrutnego samuraja zaczyna kiełkować nowe uczucie. Od tej pory stają się nierozłączni. Tak zaczyna się historia niezwykłej przyjaźni…
Autorem serii jest Hiroto Wada, japoński scenarzysta i rysownik. Stworzona przez niego zabawna seria „Samuraj i Stich” zyskała uznanie krytyków i przyniosła mu dużą popularność nie tylko w Japonii. Na swoim koncie ma również mangę „Yankee Mito Komon”, której głównym bohaterem jest daimyō z okresu Edo – Tokugawa Mitsukuni. Hiroto Wada zmarł nagle w wieku 46 lat.

„Star Wars. Leia. Trzy wyzwania księżniczki” to manga z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Księżniczka Alderaana – Leia – kończy szesnaście lat. Aby móc odziedziczyć tron, musi przejść trzy próby. Najpierw wyrusza na planetę Wobani, żeby wspomóc jej mieszkańców. Zostaje tam wmieszana w konflikt między Imperium Galaktycznym a armią rebeliantów… Świadoma odpowiedzialności za lud Alderaana, staje przed trudnym wyborem, kiedy gra toczy się o ocalenie galaktyki miażdżonej rządami Imperium. Oto pierwszy tom serii – z pasją i wnikliwie opisujący losy młodej księżniczki Lei.

Scenariusz serii napisała Claudia Gray. To pseudonim Amy Vincent, autorki wielu powieści dla młodzieży, w tym „Leia”, „Princess of Alderaan”, serii „Evernight”, trylogii „Firebird” i „Constellation”. W dorobku ma również historie z uniwersum Star Wars: „Mistrz i uczeń”, „Wielka Republika: Gasnąca gwiazda”, „Wielka Republika: W ciemność”.
Rysunki stworzył japoński twórca Haruichi. Praca nad mangą „Star Wars. Leia: Trzy wyzwania księżniczki” to niejedyna jego zawodowa wyprawa do odległej galaktyki. Na koncie ma też współpracę nad „Star Wars: The Legends of Luke Skywalker”. Jego rysunki można zobaczyć również w mandze „Doctor Strange: Episode 0”.

W marcu ukaże się pierwszy tom pasjonującej mangi na podstawie gry wideo Assassin’s Creed Chronicles: China firmy Ubisoft, przedstawiającej burzliwe losy nieustraszonej asasynki Shao Jun: „Assassin’s Creed: Miecz Shao Jun. Chiny”. Autorką serii jest Minoji Kurata – japońska scenarzystka komiksowa i rysowniczka, która w swoim dorobku ma takie mangi jak „Shosei Katsuragi Shinjirou no Nichijou” (8 tomów), „Tenkyuu wa Haruka: Keigetsu Den” oraz „Kusuriya no Hitorigoto: Maomao no Koukyuu Nazotoki Techou”. Od 2019 roku jest ilustratorką serii „Assassin’s Creed: Miecz Shao Jun. Chiny”.

Na kwiecień planowany jest początek serii „Star Wars. Wielka Republika. Na skraju równowagi”. W planach na rok 2023 wydawnictwo Egmont ma kontynuacje rozpoczętych serii, jak też inne ciekawe cykle i pojedyncze albumy, które przypadną do gustu czytelnikom mangi i znajdą nowych odbiorców wśród fanów popkultury.

Samuraj i Stich, tom 1
Scenariusz: Hiroto Wada
Rysunki: Hiroto Wada
Przekład: Alex Hagemann
Oprawa: miękka z obwolutą
Objętość: 164 strony
Format: 148×210
Cena: 32,99
ISBN: 978-83-281-5716-3
Język oryginału: japoński
Seria: Samuraj i Stich
Kategoria: manga
Tematyka: humor

Star Wars. Leia. Trzy wyzwania księżniczki, tom 1
Scenariusz: Claudia Gray
Rysunki: Haruichi
Przekład: Alex Hagemann
Oprawa: miękka z obwolutą
Objętość: 184 strony
Format: 148×210
Cena: 32,99
ISBN: 978-83-281-5715-6
Język oryginału: japoński
Seria: Star Wars. Leia
Kategoria: manga
Tematyka: science fiction

 

 

 

Kategorie: Rynek Polski
Tagi: Egmont