Libros szuka autorów – rozmowa z Pawłem Szwedem z Bertelsmann Media

Libros szuka autorów – rozmowa z Pawłem Szwedem z Bertelsmann Media

Przegląd

Libros szuka autorów

O nowym wydawnictwie Libros Wirtualny Wydawca rozmawia z Pawłem Szwedem z Grupy Wydawniczej Bertelsmann Media Sp. z o.o.

WWW: Jak miejsce ma zająć wydawnictwo na rynku?

P.Sz.: Naszym celem jest wydawanie literatury popularnej, beletrystyki dla kobiet i książek sensacyjnych. I dlatego naszymi konkurentami są przede wszystkim wydawcy publikujący tego typu tytuły.

Zamierzamy zająć znaczną część tzw. segmentu A i B i zostać w nim głównym wydawcą. Generalnie nie będziemy publikować tzw. wysokiej literatury (aczkolwiek będą wyjątki). Aby to osiągnąć będziemy wydawać na promocję 5% obrotów.

WWW: Jak będą rozprowadzane książki?

P.Sz.: W zasadzie na początku będzie tylko jeden kanał dystrybucji, a mianowicie hurtownie. W przyszłości być może książki będą zamieszczane w katalogu „Panoramy”. Nie rozważaliśmy na razie możliwości sprzedaży poprzez sieci hipermarketów.

WWW: Jakimi siłami personalnymi dysponuje wydawnictwo?

P.Sz.: Ściśle związane z Librosem są cztery osoby, w tym dyrektor Barbara Miecznicka. Czuwają one bezpośrednio nad „szkieletem” wydawnictwa i zakupem praw.

Jeżeli chodzi o zespół redakcyjny to opieramy się na dotychczasowych zasobach ludzkich jakimi dysponuje GW Bertelsmann, nie otwieraliśmy nowej redakcji.

WWW: Czy myślicie o publikowaniu polskich autorów, mogłoby to być ciekawsze niż bazowanie jedynie na przekładach?

P.Sz.: Z tym jest właśnie problem. Poszukujemy już od dłuższego czasu autorów z którymi moglibyśmy nawiązać współpracę – wydać książkę już napisaną lub zamówić nową.

Próby odkrycia polskiego autora, które podjęliśmy razem z Wydawnictwem Zysk i S-ka organizując konkurs na powieść nie przyniosły oczekiwanych efektów. W dwóch edycjach konkursu udało nam się wyłonić zaledwie jedną książkę, która nadawałaby się do druku, reszta to prawdziwa „nędza”. Liczymy na rozpowszechnienie informacji o naszych poszukiwaniach.

Rozmawiała Katarzyna Głódkowska

(więcej…)

Ta strona jest dostępna tylko dla zalogowanych osób. Jeżeli masz konto, to się zaloguj, a w innym przypadku zarejestruj się.

Logowanie użytkownika
 Zapamiętaj mnie  
Rejestracja nowego użytkownika
*Pole wymagane
Kategorie: Rynek Polski, Wywiady

Ten wpis jest zabezpieczony hasłem. Wpisz hasło by zobaczyć komentarze.