Prodods. 14 września otwarcie nowego klubu książki katolickiej .

Prodods. 14 września otwarcie nowego klubu książki katolickiej .

Przegląd

14 września m.in. w Gazecie Wyborczej i Gościu Niedzielnym znajdziemy katalogi nowego Klubu oferującego książki katolickie. Przedsięwzięcie to należy do firmy Pro Futuro Sp. z o.o. z Nowego Sącza (nie mylić z dostawcą usług teleinformatycznych), działającej od 1 stycznia 2001.

Właścicielem jest jedna osoba fizyczna, jednak jej nazwisko na razie pozostaje tajemnicą. Wiadomo jedynie, że posiada doświadczenie w branży IT, i że firma dysponuje wysokim kapitałem zakładowym. Wojciech Mogilski koordynujący prace mówi, że w przygotowaniach bierze udział obecnie 6 osób oraz firmy zewnętrzne.

Pierwszy katalog w nakładzie 1mln 300 egz. będzie zawierał 24 strony i oprócz książek znajdą się tam również taśmy VHS. Oferta książkowa to 150 tytułów od 20-kilku wydawców, przy czym W. Mogliski zaznacza, że nie do wszystkich zdążyli dotrzeć z ofertą współpracy, dlatego będą nawiązywali nowe kontakty. Dla czytelników przygotowywane są liczne konkursy i prezenty.

W. Mogilski mówi, że celem Klubu jest jak najszersza popularyzacja książki katolickiej i dotarcie do maksymalnej liczby potencjalnych czytelników. A ich spektrum jest bardzo szerokie, o czym świadczy chociażby decyzja umieszczenia katalogów w GW.

Chcą by ten typ literatury dotarł nie tylko do tzw. katolików praktykujących i mających częsty kontakt z kościołem, ale również tych mniej zaangażowanych, o różnym poziomie wykształcenia i dochodach.
Zdaniem W. Mogilskiego Klub ma szanse powodzenia, ponieważ książka katolicka z nielicznymi wyjątkami jest traktowana  „po macoszemu” przez księgarnie i często znajduje swoje miejsce jedynie w wyspecjalizowanej sieci sprzedaży.

Uzupełnieniem katalogów będzie strona internetowa (www.prodoks.com.pl, rusza 14 września), która ma jeszcze pełniej prezentować ofertę wydawców. Będzie ona miała głównie charakter sklepu internetowego, a oferta będzie o wiele szersza niż katalogowa. Docelowo chcą stworzyć bazę zawierającą pełną ofertę tego typu literatury w Polsce.

Firma będzie samodzielnie obsługiwała dystrybucję książek, posiada własne magazyny i centrum dystrybucyjne. Realizacja zamówień będzie się odbywać w ciągu 10 dni, a koszty wysyłki będą pokrywane przez Klub przy zamówieniach powyżej 35 zł.

Finansowanie ze sprzedaży wchodzi w grę za 3-4 lata. Póki co mówi się o inwestycji i misji.

Wygląda na to, że książką katolicką zainteresował się ktoś ze sporymi pieniędzmi, czy również z know-how zobaczymy za jakiś czas.

Katarzyna Głódkowska

Kategorie: Rynek Polski
Tagi: Prodoks

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.