Weltbild Polska w 2011 roku

Weltbild Polska w 2011 roku
Weltbild Polska to największa firma wysyłkowa w Polsce, sklep internetowy ze ścisłej czołówki e-commerce, drugi sprzedawca książek w Polsce na rynku detalicznym, a także sieć księgarń stacjonarnych oraz wydawnictwo książkowe.

1 kwietnia 2011 roku firma połączyła się z wydawnictwem Świat Książki. Jedna z największych w Polsce oficyn, wydawca m.in. Jerzego Pilcha, Janusza Głowackiego, Hanny Krall i Manueli Gretkowskiej, kontynuuje i rozwija swoją działalność w ramach spółki Weltbild.

Weltbild Polska działa na polskim rynku już od 11 lat. Większość klientów kojarzy go z marką Klub dla Ciebie. Spółka zajmuje się sprzedażą książek, filmów i muzyki, dekoracji, upominków, produktów dla domu, akcesoriów do pielęgnacji zdrowia i urody oraz zabawek. Wśród nich są produkty zaprojektowane i wykonane specjalnie dla firmy Weltbild. Katalog firmy trafia co miesiąc do 800 000 stałych klientów w całym kraju. Sklep internetowy Weltbild.pl natomiast jest trzecim co do wielkości sprzedawcą książek przez Internet i jednym z najpopularniejszych sklepów internetowych w Polsce: odwiedza go ponad milion użytkowników miesięcznie. Klientom służy też 45 księgarń, zlokalizowanych zarówno w dużych, jak i mniejszych miastach.

Weltbild jest członkiem niemieckiej Verlagsgruppe Weltbild GmbH z siedzibą w Augsburgu  – największej firmy medialnej i wysyłkowej w krajach niemieckojęzycznych i jednej z największych w całej Europie.


Najlepiej sprzedającymi się tytułami w roku ubiegłym były:

  • Jeden dzień, J. Nicholls
  • Villas, I. Machalewicz, J.Danilewicz
  • Łóżko, J.L. Wiśniewski
  • Chwile 2012, P.Coelho
  • Trans, M. Gretkowska
  • Drwal, M. Witkowski
  • Gaumardżos!, A.Dziewit-Meller, M.Meller
  • Powrót do Missing, A. Verghese
  • Sonia, która za dużo chciała. Wybór opowiadań, J. Głowacki
  • Amandine, M. de Blasi 

W 2011 roku Weltbild Polska zanotował obrót całkowity na poziomie około 200 mln zł. Przychody ze sprzedaży książek za ostatnie 9 miesięcy ubiegłego roku wyniosły 100,96 mln zł.

W roku 2011 obie firmy (Weltbild Polska i Świat Książki) wydały w sumie 460 nowości, w tym 106 wznowień, o łącznym nakładzie 3 033 370 egzemplarzy. Wśród nich należy także uwzględnić 32 premierowe tytuły audio oraz jedno wznowienie o całkowitym nakładzie 112 698 egz. Ponadto dodrukowano 162 tytuły o łącznym nakładzie 571 150 egz. W sumie, uwzględniając wydania premierowe oraz dodruki wyprodukowano 3 155 020 egz książek i 117198 egz. audiobooków. Poza tym w całym roku 2011 wprowadzono 122 ebooki.

Kategorie: Literatura, Rynek Polski

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.