Komunikat w sprawie Grupy Matras

Komunikat w sprawie Grupy Matras

Przegląd

1. Powrót do poprzedniej formuły. W toku dalszych rozmów nt. techniki zamiany przez Wydawców ich wierzytelności w DPW Kwadro na udziały w Grupie Matras, po konsultacji z członkami grupy negocjacyjnej, powrócono do pierwotnej formuły (z dnia 16 maja 2001). Grupa Matras uzasadniła to wymogami trwających przekształceń prawnych, polegających na zmianie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością na spółkę akcyjną. Proces ten – prowadzący m.in. do dokapitalizowania Grupy Matras – byłby w innym razie znacznie opóźniony.

2. Formalne potwierdzenie. Aby intencje Grupy Matras dotyczące rozwiązania wierzytelności w byłym Kwadro zostały wyrażone formalnie, obecnie sporządzany jest przez prawników dokument, który potwierdzi przyrzeczenie Grupy Matras przekazania Wydawcom-wierzycielom udziałów w Grupie Matras.

3. Podpisywanie cesji w Warszawie. W najbliższym czasie wszelkie sprawy związane z podpisywaniem umów cesji będą rozpatrywane w Warszawie, a nie we Wrocławiu, co ma usprawnić cały proces. W ciągu dziesięciu dni wskazana zostanie odpowiedzialna za to i kompetentna osoba. Wydawcom, którzy do tej pory nie podpisali cesji, będzie też podany formularz umowy (jako załącznik do komunikatu) .

4. Przedstawiciel Wydawców w Radzie Nadzorczej. Zgodnie z zapewnieniami udziałowców Grupy Matras, przedstawiciel Wydawców zasiądzie w Radzie Nadzorczej Grupy Matras w najbliższym czasie , nie czekając na formalne objęcie udziałów w Grupie przez Wydawców. Wybór naszego przedstawiciela do Rady Nadzorczej nastąpi podczas spotkania Wydawców w siedzibie Prószyńskiego dnia 3 października 2001.

5. Dobre wyniki za sierpień. Na koniec – dobra statystyka: w sierpniu obroty Matrasa-Wrocław przekroczyły 2,5 mln. zł, zaś całej Grupy Matras 24 mln. zł.

Jacek Kaszyk Grupa A5 sp. z o.o. firma dystrybucyjna (042) 676-49-29 sekretariat@grupaa5.com.pl

 

  (więcej…)

Ta strona jest dostępna tylko dla zalogowanych osób. Jeżeli masz konto, to się zaloguj, a w innym przypadku zarejestruj się.

Logowanie użytkownika
 Zapamiętaj mnie  
Rejestracja nowego użytkownika
*Pole wymagane
Kategorie: Rynek Polski

Ten wpis jest zabezpieczony hasłem. Wpisz hasło by zobaczyć komentarze.