Rezydencje literackie w Broumovie

Przegląd

 

Wrocławski Dom Literatury ogłosił kolejny nabór na pobyty rezydencyjne w klasztorze w czeskim Broumovie. Oferta skierowana jest do pisarzy niezależnie od uprawianego gatunku literackiego, ale także ilustratorów książek oraz osób tworzących komiksy. Rezydencje obejmą miesięczne pobyty w Czechach we wrześniu, październiku i listopadzie tego roku. Termin składania wniosków upływa 4 lipca 2022 roku.

W procesie rekrutacyjnym nie ma żadnych ograniczeń wiekowych ani związanych z dorobkiem pisarskim lub ilustratorskim. W formularzu zgłoszeniowym należy zawrzeć swoje twórcze portfolio i krótki opis projektu, nad którym autorka lub autor planują pracować podczas rezydencji.
Każdy z wyjazdów trwać będzie miesiąc, podczas którego jedna osoba z Czech i jedna osoba z Polski będą przebywać w Domku Literackim zlokalizowanym w ogrodach Klasztoru Broumov. Zgłoszenia przyjmowane są od twórców uprawiających wszystkie gatunki literackie, ilustratorów książek, autorów książek artystycznych i komiksów. Czeskich rezydentów rekrutuje Czeskie Centrum Literackie przy Bibliotece Ziemi Morawskiej, natomiast polskich – Wrocławski Dom Literatury. Pobyt w Klasztorze jest współfinansowany przez Centrum Kulturalne i Edukacyjne Klasztoru Broumov, które zapewnia rezydentom także wsparcie logistyczne.

Podczas każdego z miesięcznych pobytów autorki i autorzy będą pracowali nad własnymi projektami, a także włączą się twórczo w ogólną ideę projektu rezydencyjnego, która brzmi „Przed granicą, ponad granicą”. Wrocławski Dom Literatury z pomocą partnerów zapewnia zakwaterowanie w pokojach gościnnych w Domu Literackim na terenie Klasztoru Broumov, jednorazowe stypendium w wysokości 2900 złotych brutto, a także możliwość prezentacji swoich projektów podczas spotkań w Broumovie.

Formularz zgłoszeniowy  TUTAJ.

Regulamin rezydencji  TUTAJ.

Kategorie: Instytucje