Wydawcy podręczników w MEN – spotkanie z minister edukacji

Wydawcy podręczników w MEN – spotkanie z minister edukacji

Przegląd

Minister Edukacji Narodowej spotkała się w poniedziałek z przedstawicielami wydawnictw podręczników do kształcenia ogólnego.

Podczas poniedziałkowego spotkania obecni  byli  także Teresa Wargocka Sekretarz Stanu w MEN i Maciej Kopeć Podsekretarz Stanu w MEN.

Minister Anna Zalewska poinformowała wydawców o głównych założeniach w ramach przygotowywanych przez MEN zmian w systemie edukacji. Opisała także wstępny harmonogram ich wprowadzania.

Przy wprowadzaniu zmian chcemy rozmawiać również z wydawcami, aby wtedy kiedy powstanie ustawa mieć gotowe wypracowane rozwiązania – powiedziała Minister Anna Zalewska. – Planowanie na 12 lat podstawy programowej nie jest możliwe. Chcemy uniknąć zawirowań i wypracowywać mechanizmy szybkiego reagowania na zmiany – dodała.

Minister Edukacji Narodowej chciała również poznać opinię wydawców na temat możliwości dostosowania podręczników do potrzeb uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Chcemy rozmawiać również na temat zmiany filozofii w adaptowaniu podręczników do potrzeb uczniów. To byłaby nowa jakość w polskiej edukacji. Chcę wsłuchać się w państwa opinie dotyczące tej kwestii, liczę na gotowe propozycje i rozwiązania – dodała.

Uczestnicy spotkania wyrazili gotowość do prowadzenia dalszych rozmów i konsultacji, zwracając uwagę na potrzebę dalszych spotkań i konsultacji w powyższej kwestii – poinformował Departament Informacji i Promocji Ministerstwa Edukacji Narodowej

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.