Priorytety MEN: bezpłatne podręczniki, szkolnictwo zawodowe i matematyka

Przygotowanie podręczników dla klasy II i III szkoły podstawowej, wzmocnienie szkolnictwa zawodowego i nauczania matematyki, podniesienie poziomu bezpieczeństwa w szkołach – to priorytety MEN przedstawione w Sejmie przez minister Joannę Kluzik-Rostkowską.

Przede wszystkim napiszemy podręcznik do klasy II i III” – podkreśliła minister. Poinformowała, że pierwsza część “Naszego elementarza” – bezpłatnego przygotowanego na zlecenie MEN podręcznika dla uczniów klas I szkół podstawowych – już czeka na nich w szkołach.

Zaznaczyła, że przygotowanie podręczników dla uczniów niższych klas szkoły podstawowej to “element większej całości, fundamentalna zmiana na rynku podręczników, która budziła bardzo wiele namiętności w ciągu ostatnich miesięcy”.

“Zmiana ta w sensie prawnym została już przeprowadzona. Przypomnę: do 2017 roku zarówno w szkołach podstawowych, jak i gimnazjach będą podręczniki wieloletnie, bezpłatne z punktu widzenia rodziców, będące własnością szkoły przekazywaną kilku rocznikom” – powiedziała Kluzik-Rostkowska. (zobacz cały artykuł TUTAJ)

Kategorie: Instytucje, Rynek Polski

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.