Wydawnictwa Komunikacji i Łączności w 2013 roku

Wydawnictwa Komunikacji i Łączności w 2013 roku
Wydawnictwa Komunikacji i Łączności rozpoczęły działalność 1 stycznia 1949 r. jako Wydawnictwa Komunikacyjne spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Po nacjonalizacji – 1 stycznia 1951 r. – zostały przekształcone w Przedsiębiorstwo Państwowe Wydawnictwa Komunikacyjne. 1 stycznia 1961 r. – w związku z rozszerzeniem zakresu tematycznego – wydawnictwa przyjęły nazwę Wydawnictwa Komunikacji i Łączności (skrót WKŁ) oraz nowe logo obowiązujące do chwili obecnej. W 1994 r. zawiązała się spółka pracownicza, która w tym roku doprowadziła do prywatyzacji wydawnictw. Wszystkie zobowiązania wobec Skarbu Państwa zostały uregulowane do 2003 r. Właścicielami firmy są obecni i byli pracownicy wydawnictw.WKŁ to doświadczony wydawca fachowych publikacji dla ludzi nauki, studentów, praktyków w zawodzie, hobbystów i miłośników motoryzacji, lotnictwa, drogownictwa, elektroniki i telekomunikacji – zarówno historii tych dziedzin, jak i dnia dzisiejszego. Firma zatrudnia 18 osób.

W 2013 roku Wydawnictwa Komunikacji i Łączności zanotowały przychody ze sprzedaży książek na poziomie 3,20 mln zł, co daje 3% spadek w stosunku do roku 2012.

W roku ubiegłym Oficyna wydała 53 tytuły, w tym 10 nowości. Łącznie sprzedano 82,5 tys. egz. książek w średniej cenie 40 zł za egz.

Kategorie: Rynek Polski

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.