Reader´s Digest w 2013 roku

Reader´s Digest w 2013 roku

Przegląd

Od maja 2013 r. Reader`s Digest Przegląd Sp. z o.o., będący do tej pory częścią amerykańskiego koncernu The Reader’s Digest Association, stał się własnością nowo utworzonej spółki Tarsago Media Group. Poza oddziałem w Polsce w skład grupy weszły także dotychczasowe oddziały Reader`s Digest na Węgrzech, w Rumunii, w Czechach i na Słowacji.Reader`s Digest Przegląd Sp. z o.o. obecny był na polskim rynku od 1995 roku. Należał do czołówki firm wydawniczych w kraju, będąc przy tym liderem w dziedzinie marketingu bezpośredniego oraz członkiem i założycielem Stowarzyszenia Marketingu Bezpośredniego. Reader`s Digest Przegląd Sp. z o.o wydawał m.in. miesięcznik „Reader’s Digest”, dwumiesięcznik „Witaj w Podróży”, publikacje książkowe oraz wydawnictwa muzyczne. Od teraz znajdą się one w ofercie Tarsago Polska Sp. z o.o.

Najlepiej sprzedającymi się tytułami w ubiegłym roku były:

  • Leki ze spiżarni
  • Przygody małych zwierzątek 2
  • Walcz i wygraj z bólem
  • Domowe ciastka i ciasteczka na każdą okazję
  • Najwspanialsze miejsca na ziemi
  • Zachowaj młodość
W 2013 roku Reader`s Digest zanotowało przychód ze sprzedaży książek wynoszący 31,97 mln zł, co daje 38% spadek w stosunku do roku 2012.

W roku ubiegłym Oficyna wydała 25 tytułów, w tym 23 nowości. Łącznie sprzedano 283 943  egz. książek. Średnia cena sprzedanych publikacji ukształtowała się na poziomie 113 zł.

Oficyna zatrudnia 49 osób.

Kategorie: Rynek Polski

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.