Ocean na końcu drogi – nowa powieść dla dorosłych Neila Gaimana

Ocean na końcu drogi – nowa powieść dla dorosłych Neila Gaimana
Ocean na końcu drogi – nowa powieść dla dorosłych Neila Gaimana

Premiera światowa 18 czerwca 2013. Polska premiera 16 października. Również jako ebook.

Studio Focus Features rozpoczyna adaptację powieści. Za kamerą stanie Joe Wright, współtwórca Anny Kareniny i Pokuty a producentem jest Tom Hanks.

Książka jest historią opowiadaną przez mężczyznę, który wspomina pewne zdarzenie ze swojego życia, kiedy miał  7 lat i lokator mieszkający u jego rodziny ukradł ich samochód i popełnił w nim samobójstwo. Śmierć ta przywołuje starożytne złe moce, których rodzina może uniknąć jedynie dzięki pomocy trzech tajemniczych kobiet mieszkających na końcu ulicy. Najmłodsza z nich uważa, że staw przy jej domu to ocean a najstarsza pamięta Wielki Wybuch…
Ta błyskotliwie opowiedziana historia autorstwa współczesnego mistrza cudów i grozy, jest pierwszą powieścią Neila Gaimana skierowaną do dorosłych czytelników od czasów notowanych na 1 miejscu listy bestsellerów New York Times Chłopaków Anansiego.

Neil Gaiman światowej sławy pisarz, scenarzysta, reżyser, autor tekstów piosenek, scenarzysta komiksowy. Uznany przez krytyków i kochany przez czytelników jest laureatem kilkudziesięciu międzynarodowych nagród. Jego powieści Koralina, Gwiezdny pył i Amerykańscy Bogowie zostały sfilmowane. Innymi powieściami do których prawa filmowe zostały zakupione to Death – High cost of living oraz Księga cmentarna.

 

Kategorie: Fantastyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.