Klątwiarze. Biały kot. Czerwona rękawiczka. Czarne serce

Przegląd

Nowy cykl HOLLY BLACK – autorki bestsellerowej trylogii „Okrutny książę”!

Jest sprytny niczym diabeł, po dwakroć przystojniejszy i… w piekielnym potrzasku!

Cassel Sharpe pochodzi z rodziny KLĄTWIARZY – ludzi, którzy posiadają niezwykłą moc zmieniania ludzkich emocji, wspomnień i kształtów, a także odwracania czyjegoś szczęśliwego losu za pomocą najdelikatniejszego muśnięcia dłoni. Ponieważ praca z klątwami jest nielegalna, są także przestępcami. Wielu klątwiarzy schodzi na złą drogę, zostając gangsterami i oszustami, ale nie Cassel. Cassel nie ma magicznych zdolności, przez co jest skazany na los outsidera i byłby pewnie zwyczajnym dzieciakiem w pokręconej rodzince, gdyby nie pewien drobny szczegół… Trzy lata temu zabił swoją przyjaciółkę, Lilę.

Chłopak dba o pozory normalności, wtapiając się w tłum, ale jego starannie budowana fasada zaczyna się kruszyć, gdy traci kontrolę i lunatykuje we śnie, napędzany przerażającymi snami o białym kocie, który ma mu coś do powiedzenia. Zauważa też inne niepokojące rzeczy, takie jak dziwne zachowanie starszych braci, którzy mają przed nim tajemnice. Gdy Cassel zaczyna podejrzewać, że jest nieświadomym pionkiem w wielkiej przestępczej grze, za wszelką cenę chce odzyskać przeszłość, by poznać prawdę o sobie i przechytrzyć oszustów.

Poznaj sekrety mrocznego świata klątwiarzy, w którym występek miesza się z czarnomagicznymi praktykami.

Młody chłopak, nękany koszmarami spróbuje przejrzeć wielką grę oszustów i zawalczyć o utracone wspomnienia, a także o utraconą miłość.

Ponad 100 tysięcy sprzedanych egzemplarzy książek Holly Black w Wydawnictwie Jaguar!

 

Holly Black – autorka ponad trzydziestu powieści dla młodych czytelników. Jest finalistką Eisner Award oraz Lodestar Award, laureatką nagród Mythopoeic, Nebula Award i Newbery Honor. Jej książki przetłumaczono już na 32 języki, doczekały się też ekranizacji.

Nakładem Wydawnictwa Jaguar ukazały się dwie trylogie fantasy: OKRUTNY KSIĄŻĘ (na którą składają się tomy Okrutny książę, Zły król i Królowa niczego) oraz ELFY ZIEMI I POWIETRZA (Zła królowa, Serce trolla i Żelazna kraina).

Cykl OKRUTNY KSIĄŻĘ uzupełniają dwie osobne powieści nawiązujące do wydarzeń rozgrywających się w trylogii: Las na granicy światów oraz Dlaczego król elfów nie znosił baśni.

Holly Black mieszka w Nowej Anglii razem z mężem i synem w domu z tajemną biblioteką.
http://blackholly.com/

 

Premiera 10 listopada 2021
Tytuł oryginału: The Curse Workers: White Cat. Red Glove. Black Heart.
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 145×215
Liczba stron: 752
Dostępność: dostępny
ISBN 978-83-8266-022-7
Gatunek: fantasy Young Adult
Kategoria wiekowa: 14+

 

Kategorie: Fantastyka