ZŁOWIESZCZY SZEPT WIATRU Dariusza Domagalskiego – ostatnia część cyklu krzyżackiego

Przegląd

Wczoraj trafił do księgarń ostatni tom cyklu krzyżackiego Dariusza Domagalskiego pt. Złowieszczy szept wiatru.

 

WOJNA POLSKO-KRZYŻACKA I MISTYCZNA KABAŁA ‒ POLSKA FANTASTYKA HISTORYCZNA, JAKIEJ JESZCZE NIE BYŁO!!! Robert J. Szmidt

Rok 1414. Minęły cztery lata od pogromu zakonu krzyżackiego na polach Grunwaldu.  Pokój między mocarstwami nie trwa jednak wiecznie. Szykuje się nowa wojna. Król polski Władysław Jagiełło zbiera wielką armię i najeżdża ziemie panów pruskich. Ale Krzyżacy nie podejmują walki, nie stają na otwartym polu, tylko bronią się w zamkach i twierdzach. Nadszedł czas wojny i głodu. Śmierci i zarazy. Okrucieństwa i zdrady.

Burgundzki rycerz Dagobert z Saint-Amand powraca, by ponownie zmierzyć się z własnym przeznaczeniem. Mistyczna siła próbuje zachwiać fundamentami świata i wprowadzić nowy porządek. Równowaga na Drzewie Życia znów jest zagrożona i zaczyna się bój o trwałość wszechświata…

 

W cyklu ukazały się: Aksamitny dotyk nocy, Delikatne uderzenie pioruna oraz Gniewny pomruk burzy.

 

Dariusz Domagalski jest pisarzem, felietonistą i scenarzystą komiksów. Debiutował w 2006 roku w czasopiśmie „Science Fiction, Fantasy i Horror”. Na swoim koncie ma kryminał Cherem, powieści historyczne Vlad Dracula i Piraci Północy: Bractwo, powieści science fiction Silentium Universi i Osobliwość (REBIS 2015) oraz powieść fantasy Angele Dei (REBIS 2016).

 

 

Kategorie: Fantastyka
Tagi: Rebis

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.