Śmiertelny wyścig wciąż trwa…

Przegląd

iuvi_przyciete

Kamień i sól – oszałamiający thriller Victorii Scott sprawi, że Twój puls przyśpieszy

kamien-i-sol_banner_560x500

Wyścig dobiega końca. Tella ma coraz mniej czasu i jeszcze mniej sił. Na początku było stu dwudziestu dwóch uczestników. Kiedy Tella i ci, którzy przeżyli, stają do ostatniego etapu, jest ich zaledwie czterdziestu jeden… i tylko jedna osoba może zwyciężyć. Jak daleko się posunie, by przeżyć i wygrać?
Tella ma za sobą przerażającą przeprawę przez dżunglę i pustynię. Nie może się już wycofać. W kolejnych etapach wyścigu zmierzy się z ukrytymi niebezpieczeństwami oceanu, mrożącym oddech górskim zimnem oraz… nowymi, pokrętnymi zasadami wyścigu. Jeśli zwycięży, otrzyma nagrodę, której rozpaczliwie pragnie: lekarstwo na chorobę brata. Wyprawa jest mordercza, a zegar tyka.
Tella już wie, że nie może ufać nikomu, może liczyć tylko na swoją pandorę Madoxa – małego lisa o niezwykłej mocy. Ale czy może ufać Guyowi, który raz jej pomaga, a raz unika? Czy miłość do niego pomoże jej wygrać wyścig, czy będzie przyczyną klęski?

Kamień i sól to drugi (I część to Ogień i woda) tom serii poświęconej 17-letniej Telli, która kładzie na szali swoje życie, by uratować brata. Brutalna rzeczywistość, w jakiej się znalazła, powoduje, że ze zwykłej, skoncentrowanej na sobie nastolatki, której świat kręcił się wokół koleżanek, mody i drobnych przyjemności, przemienia się w wojowniczkę – silną i zdeterminowaną, jednakże mimo okropnych okoliczności potrafiącą zachować wrażliwość i moralność.
Akcja trzyma w napięciu, brutalność wyścigu ukazana jest w sposób realistyczny, a jednocześnie wyważony. Wartka narracja i umiejętnie budowane napięcie sprawiają, że po przeczytaniu książki czytelnik wciąż będzie miał przyśpieszony puls. Na usta ciśnie się tylko jedno pytanie: kto pierwszy przekroczy linię mety?

Seria Ogień i woda odniosła duży sukces w Stanach Zjednoczonych. Została nominowana do ścisłego finału 2015 YALSA Teens’ Top 10, a prawa do niej sprzedano do 14 krajów. I tom w Polsce osiągnął ogromny sukces, o którym świadczą liczne i entuzjastyczne recenzje oraz niecierpliwe oczekiwanie przez czytelników na tom drugi. Co ciekawe, Kamień I sól to na dziś finalny tom serii, jednak zakończenie książki zostało zbudowane przez autorkę w taki sposób, że kontynuacja przygód Telli jest jak najbardziej możliwa. Zapewne wkrótce się o tym przekonamy.
Dane wydawnicze:
Wydawnictwo IUVI | Format: 135 x 205 mm | s. 368 | Cena: 34,90 zł | Wiek: 13+
ISBN 978-83-7966-018-6| Data premiery: 17 lutego 2016 r. | Tom 2 z 2 | www.iuvi.pl

Patroni medialni:

Logo ANGORKA         wp-logo-rgb-01        Untitled-1      logotyp-LC

Kategorie: Fantastyka
Tagi: Ateneum, IUVI

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.