EON nominowany do Najlepszej Książki na Wiosnę

EON nominowany do Najlepszej Książki na Wiosnę
EON nominowany do Najlepszej Książki na Wiosnę
Powieść Alison Goodman zdobyła najwięcej głosów w kategorii Fantasy
 
Powieść australijskiej autorki Alison Goodman „EON. Powrót Lustrzanego Smoka” w przekładzie Dariusza Kopocińskiego, wydana w lutym przez Wydawnictwo TELBIT, przeszła do II etapu plebiscytu Najlepsza Książka na Wiosnę. Konkurs organizowany jest przez portal Granice.pl.

EON wyprzedził pozostałe tytuły uzyskując największą liczbę głosów w kategorii Fantasy – na książkę głosowało 33% czytelników.
 

„Kobietom nie przysługuje miejsce w świecie smoczej magii. W powszechnym mniemaniu wprowadzają pierwiastek zepsucia do rzemiosła lorda Smocze Oko, nie posiadają też fizycznej siły i żelaznej woli, niezbędnej do zjednoczenia się ze smokiem.

Uważa się, że niewieście oko, zbyt często zapatrzone w siebie, nie potrafi ogarnąć natury świata energii”.

(ZWIASTUN / LINK DO ZWIASTUNA: http://www.youtube.com/user/WydawnictwoTELBIT )

Choć prawo panujące w Imperium Niebiańskich Smoków jest surowe, jeden z dwunastu kandydatów na ucznia lorda Smocze Oko zdołał ukryć przed światem swoją prawdziwą tożsamość. Stając do walki o przychylność Szczurzego Smoka, który na rok obejmie przywództwo nad duchowymi bestiami, chroniącymi kraj i cesarza, Eon podejmuje śmiertelne ryzyko. To, czy zdoła ocalić siebie i wpłynąć na losy państwa, zależy od siły głęboko skrywanej natury…

Świeży powiew w gatunku fantasy. Inteligentna, napisana barwnym językiem historia wciąga już od pierwszej strony.
THE TIMES, LONDYN

Fabuła utkana wokół motywu dziewczyny w przebraniu wzbogaca się o nieoczekiwane wątki, a elementy azjatyckiego folkloru tworzą niezrównany koloryt powieści i atmosferę wielkiej przygody.
LOCUS

Zniewalająca opowieść i świat przedstawiony z taką siłą wyrazu, że wydaje się realny. Nie brakuje niuansów zarówno w opisie emocji, jak i w fascynującej mitologii nadprzyrodzonych smoków. Zażarte pojedynki w połączeniu z polityczną intrygą przyprawiają o zawrót głowy, podczas gdy niebanalni bohaterowie dodają smaczku opowieści. Czytelnicy będą z utęsknieniem czekać na kontynuację.
BOOKLIST

Książka zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia:
– Najlepsza Powieść Fantasy – Aurealis Award (2008)
– Honor Book – James Tiptree Jr. Award (2008)
– Notable Book – CBCA Awards (2009)
oraz znalazła się w ścisłej trójce finalistów Victorian Premier’s Literary Awards (2009).
 

Kategorie: Fantastyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.