KOCIOŁ DUCHÓW – „Honor Harrington”

Przegląd

W najbliższą środę trafi do księgarń  Kocioł duchów – trzeci tom podserii Królowa niewolników, ponownie łączący ją z głównym cyklem Webera, „Honor Harrington”.

 Kocioł duchów

Po zawiązaniu przez Imperium Manticore i Republikę Haven nowego sojuszu skierowanego przeciwko Równaniu agenci obu stron, Anton Zilwicki oraz Victor Cachat, zaczęli poszukiwania dowodów fatalnej roli, jaką odegrał ten przeciwnik w wydarzeniach ostatnich lat. Teraz muszą raz jeszcze polecieć na Mesę, gdzie trwają niepokoje wywołane przez wojnę Manticore z Ligą Solarną, i udowodnić winę Równania, które przygotowuje się do zadania ludzkości decydującego ciosu.

David Weber, literacki fenomen XXI wieku, bestsellerowy autor militarnej SF i popularnych na całym świecie cykli „Honor Harrington”, „Starfire” i „Schronienie”. 22 tytuły Webera trafiły na listę bestsellerów „New York Timesa”, a łączny nakład jego książek przekroczył już 7,5 miliona egzemplarzy.

 

Eric Flintniezwykle popularny autor sf, ma w dorobku kilkadziesiąt książek, w tym wiele bestsellerów historii alternatywnej. Znany przede wszystkim z serii „Belizariusz” (współautorem jest David Drake) oraz cyklu „Ring of Fire” (m.in. 1632). Z Davidem Weberem współpracował przy 1633 i 1634: The Baltic War oraz powieściach (Królowa niewolników, Bitwa o Torch) i opowiadaniach  z cyklu „Honor Harrington

Kategorie: Fantastyka
Tagi: Rebis

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.