Nowość w kryminalnym Klubie Srebrnego Klucza

Nowość w kryminalnym Klubie Srebrnego Klucza
Nowość w kryminalnym Klubie Srebrnego Klucza!

Nakładem Zysk i S-ka Wydawnictwo 29 września w serii „Klub Srebrnego Klucza” ukazał się Sztylet wenecki autorstwa Jacka Joachima

 
Ginie profesor historii. Jacek Joachim, jeden z jego podwładnych na uniwersytecie, a przy okazji milicjant, wtapia się w środowisko rodzinne ofiary, szukając tropów zabójcy. Wpada na ślad zaginionego sztyletu weneckiego, wielkiego trofeum, którego historia sięga daleko wstecz w rodowodzie profesora i osób z jego otoczenia. Do pomocy w rozwiązaniu zagadki werbuje młodą pannę, Ewę, która nieświadoma swojej roli pchnie śledztwo na właściwe tory.
Tymczasem słoneczna willa profesora staje się niemym świadkiem gier rozgrywanych między grupką bohaterów, z których każdy jest potencjalnym podejrzanym. Kiedy następują kolejne niewyjaśnione i niebezpieczne dla życia śledczych zdarzenia, staje się jasne, że pośród zgromadzonych grasuje przestępca, który w celu zdobycia tytułowego sztyletu jest w stanie poświecić wszystko, w tym nawet cudze życie.

Jacek Joachim
(1929-1984), pseudonim literacki autora trzech powieści kryminalnych: Wizyta u mordercy (1968), Polowanie na szczupaka (1969), Sztylet wenecki (1972) oraz zbioru opowiadań Krótka podróż (1979). Pod swoim prawdziwym nazwiskiem autor powieści, opowiadań i licznych słuchowisk radiowych. Scenarzysta nagradzanych filmów. Krytyk literacki i wykładowca akademicki. Redaktor czasopism kulturalnych, kierownik literacki teatru, animator życia kulturalnego. Przez większość życia związany był z Wrocławiem, który jest też – lekko zawoalowanym – miejscem akcji Sztyletu weneckiego.
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.