Kolejna odsłona opowieści o policjantach z Filadelfii

Kolejna odsłona opowieści o policjantach z Filadelfii
Kolejna odsłona opowieści o policjantach z Filadelfii
pióra W.E.B Griffina

19 lutego w sprzedaży pojawi się trzeci tom bestsellerowego cyklu „Odznaka honoru”, który przez miłośników policyjnych historii nazywany jest prekursorskim wobec niezwykle modnych ostatnio seriali w rodzaju CSI. 

Książka opowiada o brutalności mafii, zabójstwach na zlecenie i przypadkowym (prawdopodobnie) świadku – dziewczyna z bogatej i znanej rodziny zostaje wmieszana w porachunki gangów. Jednym z podejrzanych jest funkcjonariusz Matt Payne, bohater poprzednich tomów serii. Matt nieświadomie bierze udział w ostatecznej rozprawie między organizacjami przestępczymi i… jego własnym oddziałem policji. Aby udowodnić swoją niewinność, będzie musiał zaryzykować niemal wszystko…
Najbardziej znane cykle Griffina, Korpus i Ostatni bohaterowie, poświęcone były sławie i chwale żołnierzy . Seria Odznaka honoru stanowi tę samą wspaniałą mieszankę realizmu, dramatyzmu i porywającej akcji, tyle, że jej bohaterami są policjanci z Filadelfii – dzielni faceci w mundurach, lub po cywilnemu, ukazani tak wiarygodnie jak w żadnych innych książkach.

Czerwone światełko na jednej z konsoli w centrali radiowej filadelfijskiego departamentu policji zaczęło migać.
Foster H. Lewis Junior, który siedział rozparty na zapadającym się siedzeniu rozchybotanego metalowego krzesła, docisnął mocniej słuchawkę do ucha, wcisnął włącznik i przemówił do mikrofonu:
– Pogotowie policyjne, słucham.
Foster H. Lewis Junior miał dwadzieścia trzy lata, ważył sto osiem kilo, mierzył metr dziewięćdziesiąt, toteż oczywiście wszyscy mówili na niego „Mały”. Zanim wstąpił do Akademii Policyjnej, przez ponad pięć lat pracował jako tymczasowy pracownik w pogotowiu policyjnym: pięć lat nocy i weekendów. W tym czasie odebrał setki zgłoszeń od podenerwowanych obywateli, którzy mieli kłopoty i potrzebowali pomocy, dzięki czemu stał się wykwalifikowanym i doświadczonym dyspozytorem.

 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.