"Księga cmentarna" już bestsellerem

"Księga cmentarna" już bestsellerem
Księga cmentarna bestsellerem sieci Barnes & Noble
 
 
 
Wydana w Polsce 3 października Księga cmentarna Neila Gaimana jest bestsellerem w Stanach Zjednoczonych. W największej sieci księgarskiej Barnes & Noble Księga cmentarna jest na 7. miejscu listy bestsellerów http://browse.barnesandnoble.com/browse/nav.asp?env=web&bncatid=833709&endecaid=4501&visgrp=children%27s&cds2Pid=17554&linkid=1015817 .
Księga cmentarna została wydana w Polsce nakładem wydawnictwa Mag www.mag.com.pl

Neil Gaiman motyw z opowiadań Księgi dżungli Kiplinga przesiał przez sito swojej nie znającej chyba granic wyobraźni i otrzymał Księgę cmentarną. Książka jest owiana mrocznym klimatem – rozgrywa się na cmentarzu a jej bohaterem jest niezwykły chłopiec – Nik, który jest jedynym żyjącym mieszkańcem cmentarza. Wychowany od maleńkości przez duchy i innych jego rezydentów, nauczył się dawno zapomnianych zwyczajów od swoich opiekunów oraz technik znanych jedynie duchom, jak choćby zdolności Znikania. Czy wychowany przez duchy chłopiec  doświadczy cudów i terroru żywych i umarłych?

Ta mrożąca krew w żyłach opowieść Gaimana jest pierwszą powieścią dla młodzieży od czasu wydania międzynarodowego bestsellera Koralina. I podobnie jak Koralina, Księga cmentarna z pewnością oczaruje i zaskoczy zarówno młodych czytelników jak i legiony jego stałych dorosłych fanów.

Książka jest dostępna w dystrybucji Firmy Księgarskiej Jacek Olesiejuk Sp.z o.o. Tel: 022 721 30 00 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.