Wydawnictwo Poznańskie zaprasza na spotkania z autorami w ramach Conrad Festival w Krakowie

DZIEŃ NA ZIEMI

Michał Paweł Markowski

Dzień na ziemi

Data premiery: 22/10/2014

Autorski projekt i pierwszy utwór beletrystyczny wybitnego krytyka literackiego łączący w sobie powieść, esej podróżniczy i fotografię. Książka przełamuje konwencję – wszystkie trzy wątki wzajemnie się uzupełniają i tworzą spójną narrację, w której znajdzie się miejsce dla tak różnych obszarów, jak architektura brazylijska i Szwejk, malarstwo holenderskie i futbol.

Michał Paweł Markowski – amator podróżowania i fotografowania, szef katedry literatury polskiej na University of Illinois w Chicago, autor i edytor kilkudziesięciu książek o literaturze i filozofii, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Literatury im. Josepha Conrada, laureat Nagrody im. Kazimierza Wyki za pisarstwo eseistyczne. Mieszka w Chicago i Krakowie.

Zapraszamy na spotkanie z autorem, które odbędzie się 22 października w Pałacu pod Baranami o godzinie 17:30 w ramach Conrad Festival w Krakowie. Spotkanie poprowadzi Marek Bieńczyk.

ARTES LIBERALES. O NAUCZYCIELACH I UCZNIU

Krzysztof Rutkowski

Artes Liberales_okladka_300dpi

Data premiery: 22/10/2014

Książka jest wynikiem wieloletniego namysłu nad źródłami mądrości, nad pochodzeniem mowy, nad sensem sensu uprawiania sztuk i nauk oraz nad możliwościami „dobrego bycia”, które dąży do jedności „słowa i czynu”. Eseje w niej pomieszczone to rodzaj rozmowy z mistrzami duchowymi autora: mędrcami starożytnymi (Heraklitem, Platonem, Sokratesem, Hezjodem, Homerem) i współczesnymi (Giorgio Agambenem, Giorgio Collim, Aby Warburgiem, Walterem Benjaminem, Pascalem Quignardem).

Krzysztof Rutkowski (ur. w 1953 w Warszawie) – pisarz i tłumacz, profesor na wydziale „Artes Liberalesˮ Uniwersytetu Warszawskiego. Autor takich ksiażek, jak Braterstwo albo śmierć. Zabijanie Mickiewicza w Kole Sprawy Bożej (1988), Paryskie pasaże. Opowieść o tajemnych przejściach (1995), Zakochany Stendhal. Dziennik wyprawy po imię (2005), Wokulski w Paryżu (2010). Przetłumaczył na język polski dzieła Pasala Quignarda i Dominique’a Bauby.

Po 30 latach pracy w Paryżu, powrócił do Warszawy, by pracować ze studentami.

Spotkanie z Krzysztofem Rutkowskim odbędzie się 21 października o godzinie 16:00 w Pałacu pod Baranami. Spotkanie poprowadzi Tomasz Bilczewski.

www.wydawnictwopoznanskie.com

Kategorie: Literatura, Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.