"Dzienny patrol" od 25 lipca w sprzedaży

"Dzienny patrol" od 25 lipca w sprzedaży
Bestsellerowy Dzienny patrol ukazuje się 25 lipca

Zaczął pisać fantastykę podczas pierwszego roku studiów i po dyplomie mógł się już pochwalić dorobkiem w postaci paru książek i kilku nagród. „W pewnym momencie zdałem sobie sprawę, że pisanie książek interesuje mnie bardziej niż bycie psychologiem” – mówi Siergiej Łukjanienko, obecnie najlepiej sprzedający się współczesny pisarz rosyjski i jedyny, który odniósł sukces na Zachodzie, a zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych

Dzienny patrol ukaże się w wydawnictwie Mag 25 lipca. www.mag.com.pl 

Moskwa to nowoczesne i kosmopolityczne miejsce. Ostatnio bardzo się zmieniła i powoli staje się podobna do miasta zachodniego. Może to dobrze, może źle, ale ją kocham, ponieważ jest dynamiczna, szybka. Moskwa nigdy nie śpi. Lubię duże miasta”  – mówi Łukjanienko. I oczywiście, Moskwa jest głównym bohaterem Nocnego i Dziennego Patrolu, Patrolu Zmroku i Ostatniego Patrolu, zapierającej dech w piersi serii, która wprowadziła Łukjanienkę na arenę międzynarodową. W dużym stopniu złożył się na to film, który odniósł ogromny sukces w USA i Wlk. Brytanii.

Akcja wszystkich czterech Patroli rozgrywa się we współczesnej Moskwie, gdzie trwa tysiącletni rozejm między siłami Ciemności i Światła. Siły Ciemności żyją w świecie Zmroku pełnym wilkołaków, strzyg, wampirów i czarodziejów. Inni posiedli zdolność przemieszczania się między światami, żyją obok nas, kupują w tych samych sklepach. Każda ze stron w ramach Wielkiego Traktatu powołała do życia organa stojące na straży porządku. „Nocny Patrol” obserwuje poczynania sił Ciemności, by działały one zgodnie z traktatem. W ten sam sposób pracuje tytułowy „Dzienny Patrol”, pilnujący, aby dobro nie rozprzestrzeniało się na świat. Status quo zostanie utrzymany, póki któraś ze stron nie obejmie znaczącej przewagi lub nie złamie warunków porozumienia.

Łukjanienko okazuje się być pisarzem nie tylko oryginalnym i sugestywnym, ale również niekonwencjonalnym i wszechstronnym , który może nas jeszcze zadziwić.

Kategorie: Fantastyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.