Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont

Przegląd

Premiera 22 lutego 2023 r.

Injustice. Bogowie pośród nas – Rok czwarty, tom 4
Scenariusz: Brian Buccellato, Tom Taylor
Rysunki: Bruno Redondo, Mike S. Miller i inni
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 304 strony
Format: 170×260
Cena: 129,99
ISBN: 978-83-281-5699-9
Język oryginału: angielski
Seria: Injustice
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Od czterech lat Ziemia znajduje się pod rządami Supermana. Jego wrogowie zostali rozproszeni albo zabici, ale ruch oporu wciąż walczy!
Po ostatniej porażce Batman w desperackim geście zwrócił się do Aresa, boga wojny, by zwerbować panteon greckich bogów do starcia z Supermanem. Człowiek ze Stali może i jest wystarczająco silny, aby zmierzyć się z bogiem… ale co się stanie, gdy jego najbliższa sojuszniczka i córka Zeusa, Wonder Woman, zwróci się przeciwko niemu?
Tom „Injustice: Bogowie pośród nas: Rok czwarty”, inspirowany fenomenalną grą wideo, opowiada o ludziach dysponujących niemal boskimi mocami, którzy starają się zaprowadzić ład w świecie ogarniętym chaosem. Scenariusz Briana Buccellato („Flash”) zilustrowany został przez Brunona Redondo („Earth 2”, „Suicide Squad: Zła Krew”), Mike’a S. Millera („Batman: Arkham Unhinged”) i wielu innych znakomitych rysowników. Dodatkowo zamieszczono historię pierwszego scenarzysty serii Toma Taylora („DCeased”).
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Injustice: Gods Among Us: Year Four” #1-12 oraz „Injustice: Gods Among Us: Year Four Annual” #1.

Marvel Classic.
Kapitan Ameryka – Amerykańscy marzyciele, tom 8
Scenariusz: Ed Brubaker
Rysunki: Butch Guice, Steve McNiven, Alan Davis,
Stefano Gaudiano
Przekład: Bartosz Czartoryski
Oprawa: twarda
Objętość: 420 stron
Format: 170×260
Cena: 179,99
ISBN: 978-83-281-5761-3
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Classic
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Po tym, jak został wplątany w międzynarodową sieć intryg, Bucky Barnes walczy o życie w rosyjskim gułagu. Steve Rogers ściga się z czasem, by uratować przyjaciela, ale czy zdoła przekonać do swoich racji świat, w którym – jak się zdaje – nie ma już miejsca dla Kapitana Ameryki? Niedługo potem w Nowym Jorku wybuchają zamieszki, dawny przyjaciel zmienia się we wroga, a sam Steve Rogers niespodziewanie traci siły. Czy znajdzie lek na utraconą wiarę?
Oto ósmy tom mrocznego thrillera szpiegowskiego ze scenariuszem Eda Brubakera – laureata Nagrody Eisnera i twórcy serii „Daredevil: Nieustraszony!”, „Gotham Central” czy „Nieśmiertelny Iron Fist”. Autorami rysunków są: Alan Davis, Butch Guice, Stefano Gaudiano („Daredevil”, „DCEased”) i Steve McNiven („Wojna domowa”, „Wolverine – Staruszek Logan”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #616–619 serii „Captain America” (2005) i #1–10 serii „Captain America” (2011).

Marvel Fresh. Amazing Spider-Man – 2099, tom 7
Scenariusz: Nick Spencer
Rysunki: Bazaldua, Patrick Gleason
Przekład: Bartosz Czartoryski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 120 stron
Format: 167×255
Cena: 49,99
ISBN: 978-83-281-5713-2
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Fresh
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Siódmy tom przygód Spider-Mana ze scenariuszami Nicka Spencera wydanych w kolekcji Marvel Fresh. Przyszłości grozi niebezpieczeństwo! Miguel O’Hara, Spider-Man z 2099 roku, powraca do teraźniejszości i musi znaleźć Petera Parkera! Sprawy się komplikują, gdy trafia do tajnego więzienia Roxxonu. Tymczasem współczesny Spider-Man mierzy się ze swoimi „zwykłymi” wrogami, stawia czoło rodzinnym problemom i międzynarodowym incydentom. Kłopoty sieciogłowych z dwóch różnych epok zaczynają się zazębiać, a los świata zdaje się spoczywać w rękach Petera, Miguela i… Victora Von Dooma. Jaki złoczyńca jest aż tak potworny, że Doom i Spider-Man muszą się sprzymierzyć? I co to wszystko ma wspólnego z Silver Sable? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach Amazing Spider-Man (2018) #32–36, a następnie w tomie Amazing Spider-Man by Nick Spencer vol. 7: 2099. Scenariusz napisał Nick Spencer, a rysunki stworzyli Bazaldua i Patrick Gleason.

DC Deluxe. Batman – Ziemia Jeden, tom 3
Scenariusz: Geoff Johns
Rysunki: Gary Frank
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: twarda z obwolutą
Objętość: 160 stron
Format: 180×275
Cena: 89,99
ISBN: 978-83-281-5633-3
Język oryginału: angielski
Seria: DC Deluxe
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Trzecia część historii o Batmanie umieszczonej w alternatywnej rzeczywistości Ziemi Numer Jeden. W jej realiach Mroczny Rycerz jest pozbawionym złudzeń człowiekiem starającym się ocalić ukochane Gotham. Mieszkańcy miasta są przerażeni, bo tajemniczy sprawca wyposaża gangi w broń wojskową! Złoczyńcy twierdzą, że finansuje ich zmarły niedawno prokurator okręgowy Harvey Dent… Bruce Wayne musi odkryć prawdę na temat tożsamości sponsora bandytów, ale rozprasza go powrót innej osoby, którą uważano za zmarłą: jego dziadka Adriana Arkhama. Musi też pocieszyć wieloletnią przyjaciółkę, burmistrz Gotham Jessicę Dent. Czy Harvey naprawdę powrócił i pragnie zemścić się na mieście?
Scenariusz albumu napisał Amerykanin Geoff Johns, współautor bestsellerowych serii o Green Lanternie, Flashu czy Supermanie. Rysunki są dziełem brytyjskiego grafika Gary’ego Franka, znanego z opowieści o Hulku i Supergirl. Duet Johns–Frank stworzył też inną historię umieszczoną w tej samej rzeczywistości równoległej – „Superman: Earth One” („Superman: Ziemia Jeden”).

Star Wars. Wielka Republika – Koniec Jedi, tom 3
Scenariusz: Cavan Scott, Charles Soule
Rysunki: Georges Jeanty, Ario Anindito, Guillermo Sanna
Przekład: Katarzyna Nowakowska
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 192 strony
Format: 167×255
Cena: 59,99
ISBN: 978-83-281-5683-8
Język oryginału: angielski
Seria: Star Wars
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: science fiction

Tom 3 cyklu Wielka Republika. Gdy stawka jest wyższa niż kiedykolwiek, a czas szybko ucieka, Jedi muszą przeprowadzić brawurową akcję ratunkową – i to w chwili, gdy Nihilowie rozpętują niewysłowiony terror! Dowodząca Avar Kriss jest zdeterminowana, żeby doprowadzić Lournę Dee przed oblicze sprawiedliwości. Ale czy Stellan Gios i Rada Jedi są jednomyślni? Podczas gdy Keeve Trennis zmaga się z tym, czego doświadczyła w bazie Nihilów, prawda o Sskeerze w końcu wychodzi na jaw… a Jedi przygotowują się do wojny! Kiedy pierwsza faza ery Wielkiej Republiki zmierza do finału, wszystko się zmienia! Dodatkowo w tym tomie: prawdziwe początki Marchiona Ro, Oka Nihilów i zaprzysięgłego wroga zakonu Jedi!

 

Klasyczne komiksy Goscinny’ego. Umpa-pa
Scenariusz: René Goscinny
Rysunki: Albert Uderzo
Przekład: Marek Puszczewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 184 strony
Format: 216×285
Cena: 119,99
ISBN: 978-83-281-5556-5
Język oryginału: komiks europejski
Seria: Klasyczne komiksy Goscinny’ego
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

Umpa-pa, nazywany „starszym bratem” Asteriksa, jest jedną z pierwszych postaci, które René Goscinny i Albert Uderzo wymyślili razem.
Ameryka Północna XVII wieku. Ojczyzna Indian, w której Europejczycy jeszcze czują się gośćmi. Do kolonii przybywa francuski szlachcic Hubert de la Puree de Cartofelle. Kawaler o wielkim sercu i nieco mniejszej odwadze nie ma pojęcia, co go czeka w Nowym Świecie i od razu popada w niemałe tarapaty. Na szczęście młodzieniec poznaje swojego wybawcę Indianina Umpa-pę z plemienia Szpokoszpoko. Razem przeżywają wiele przygód i dokonują niezwykłych czynów, które bawią czytelnika nie mniej niż przeżycia małego Gala Asteriksa.
To kompletne wydanie łączące pięć przygód stworzonych przez René Goscinny’ego i Alberta Uderzo, tworzonych od 1951 roku, a publikowanych pierwotnie w latach 1958–1961 w formie krótkich historyjek na łamach belgijskiego czasopisma „Journal de Tintin”:
„Umpa-pa”, „Umpa-pa na wojennej ścieżce”, „Umpa-pa i piraci”, „Umpa-pa tajna misja” oraz „Umpa-pa kontra Chora Wątroba”.
Album względem pierwszego wydania Egmontu z 2007 roku różni się nową oprawą oraz dodatkowo zawiera ponad dwadzieścia stron z historią powstania serii, rysunkami oraz oryginalnymi dokumentami autorów.

Czarodziejki WITCH, tom 8
Scenariusz: Giulia Conti, Bruno Enna, Paola Mulazzi,
Silvia Gianatti, Teresa Radice
Rysunki: Davide Baldon, Paolo Campinoti, Monica Catalano,
Alessia Martusciello, Gianluca Panniello, Giada Perissinotto,
Manuela Razzi, Flavia Scuderi
Przekład: Joanna Szabunio
Oprawa: twarda
Objętość: 384 strony
Format: 170×260
Cena: 99,99
ISBN: 978-83-281-5513-8
Język oryginału: komiks europejski
Seria: Czarodziejki WITCH
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

Ósmy album zbiorczy przygód kochanych przez czytelników czarodziejek! Odrażający tyran Fobos przybrał postać jednego z szanowanych magów i jest bliski osiągnięcia celu: zdobycia władzy nad Zgromadzeniem, a zarazem nad wszystkimi światami podległymi Kondrakarowi. Na szczęście pięć obdarzonych niezwykłymi mocami dziewczyn odkrywa jego zamiary. Postanawiają odnaleźć niedawno odwołaną ze stanowiska Wyrocznię. Ale czy ona pamięta, kim była, i ma dość siły, żeby stanąć do walki? Przed nami ostateczna rozgrywka z Fobosem. Jak się zakończy? To niejedyny powód do niepokoju nastoletnich Strażniczek. Wiele się dzieje również w Heatherfield – w szkole, w domach czarodziejek, a także w ich kontaktach z chłopakami. Elegancka edycja w twardej oprawie to idealny prezent dla każdego, kto uwielbia przygodę, czary, humor oraz opowieści o przyjaźni i miłości, a także niezwykła gratka dla wszystkich dawnych, dorosłych już, fanów serii! Księga ósma zawiera komiksy z numerów 85–96 magazynu „Czarodziejki W.I.T.C.H.” – to ponad trzysta stron przygód czarodziejek! – oraz wywiad z wieloletnią tłumaczką tych pasjonujących historii.

Ptyś i Bill – Pies idealny
Scenariusz: Jean Roba
Rysunki: Jean Roba
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 144 strony
Format: 167×255
Cena: 49,99
ISBN: 978-83-281-5564-0
Język oryginału: komiks europejski
Seria: Komiksy są super!
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

Następny tom humorystycznej serii zarówno dla dzieci, jak i dorosłych o chłopcu Ptysiu i jego szalonym psie Billu.
Ptyś najchętniej cały czas by się bawił, a jego ukochany spaniel Bill ciągle marzy o pysznym jedzeniu i sławie górskiego psa ratowniczego. Chłopiec raz udaje Indianina, raz kowboja, z kolei rudy czworonóg połowę czasu spędza na gromadzeniu imponującej kolekcji kości. Bohaterowie nie mogą bez siebie żyć, dlatego nawet gdy coś zbroją, kryją się nawzajem przed rodzicami!
Twórcą serii był legendarny belgijski scenarzysta i rysownik Jean Roba (1930–2006; m. in. „Sprycjan i Fantazjusz”), który wymyślał przygody chłopca i jego psa od 1959 do 2001 roku. Od 2003 roku cykl jest kontynuowany przez innych autorów.
Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: „Pamiątki rodzinne”, „Bill tropiciel” oraz „Pies idealny”.

 

 

Tagi: Egmont