Rusza kolejny nabór na szkolenie „Fundusze unijne dla przedsiębiorców rynku książki”.

Rusza kolejny nabór na szkolenie „Fundusze unijne dla przedsiębiorców rynku książki”.
INFORMACJA O SZKOLENIU
„FUNDUSZE UNIJNE NA LATA 2007-13 DLA PRZEDSIĘBIORCÓW”

Po zakończeniu III edycji szkoleń dla branży rynku książki, w trakcie której przeszkoliliśmy ponad 100 podmiotów – wydawców, dystrybutorów, księgarzy, hurtowników i drukarzy
wraz z Wirtualnym Wydawcą, patronem medialnym projektu,
zapraszamy Państwa do udziału
w kolejnym terminie szkolenia w dniu 25.06.2008r
 
W latach 2007-13 Polska dysponuje środkami z funduszy unijnych o łącznej wartości ponad 60 mld euro, z czego znaczna część przeznaczona jest dla przedsiębiorców. Obecnie przedsiębiorcy mogą aplikować o dofinansowanie w ramach trwających lub zaplanowanych na najbliższe miesiące procedur konkursowych. Celem szkolenia jest przybliżenie oferty dotacji unijnych przedsiębiorcom oraz spowodowanie, aby uwzględnili oni fundusze unijne w swojej indywidualnej strategii działania jako źródło potencjalnego dynamicznego rozwoju. Szkolenie prezentuje w przystępnej formie złożony proces pozyskiwania finansowania z Unii Europejskiej, z którym stykać będzie się przedsiębiorstwo aplikując o środki unijne oraz po uzyskaniu dofinansowania. Unikatowość szkolenia polega na przedstawieniu tematyki pomocy unijnej z perspektywy potencjalnych indywidualnych potrzeb przedsiębiorców działających na rynku książki.

CELE SZKOLENIA:

 • przekazanie ważnej dla rozwoju firm wiedzy o pozyskiwaniu środków pochodzących z funduszy unijnych;
 • przybliżenie oferty dotacji unijnych podmiotom sektora prywatnego w Polsce
 • przedstawienie tematyki pomocy unijnej z perspektywy przedsiębiorstwa i z uwzględnieniem jego szczególnych potrzeb;
 • prezentacja funduszy europejskich jako atrakcyjnego źródła finansowania indywidualnych przedsięwzięć;
 • pomoc przedsiębiorcom działającym w branży w skutecznym ubieganiu się o środki unijne;
 • liczne przykłady możliwości wykorzystania środków unijnych przez przedsiębiorców działających na rynku książki;
 • umożliwienie przedsiębiorcom wymiany dotychczasowych doświadczeń w tej dziedzinie.

DLA KOGO SZKOLENIE?

Szkolenie przeznaczone jest dla kadry zarządzającej i podejmującej decyzje w przedsiębiorstwie /właściciele, zarząd, dyrekcja, szefowie: marketingu, handlu, finansów/.

ZAKRES SZKOLENIA.
Szkolenie jednodniowe otwarte.

Ze szkolenia uczestnicy wyniosą obszerną i praktyczną wiedzę w zakresie pozyskiwania środków unijnych:

 • jak działa system i procedury przyznawania dotacji z funduszy unijnych?
 • z jakich programów i na jakie przedsięwzięcia można uzyskać środki?
 • komu przyznawane są dotacje i jaka jest skala możliwych do uzyskania środków?
 • co można sfinansować środkami unijnymi?
 • jak starać się o dotację – krok po kroku;
 • jak zwiększyć swoją szansę na uzyskanie dotacji?
 • jak prawidłowo rozliczać się z pozyskanych środków?
 • jakie są szanse i jakie występują pułapki finansowania przedsięwzięć środkami unijnymi?

Uczestnicy zostaną uhonorowani prestiżowymi certyfikatami uprawniającymi do preferencyjnych warunków w zakresie doradztwa z  przygotowania projektów i wniosków o dotację unijną

LOKALIZACJA SZKOLENIA
Hotel START FELIX, Warszawa ul. Omulewska 24 (ok. 20 minut od Dworca Centralnego).

TERMIN SZKOLEŃIA
Szkolenie jednodniowe w godzinach od 9.00 do 16.30 (z przerwą obiadową i przerwami na kawę) w terminie 25 czerwca. Z uwagi na ograniczoną liczebność grupy decyduje kolejność zgłoszeń!

CENA SZKOLENIA

Koszt szkolenia od 1 osoby wynosi: 950 złW przypadku zgłoszenia więcej niż 1 osoby koszt szkolenia wynosi 890 zł za każdą zgłaszaną osobę.

W cenę wlicza się:
1.    całodniowe szkolenie;
2.    2 przerwy kawowe;
3.    obiad;
4.    komplet materiałów szkoleniowych w wersji papierowej i elektronicznej;
5.    certyfikat uczestnictwa w szkoleniu;
6.    bezpłatne miejsce na strzeżonym parkingu hotelu Start Felix.

Informujemy o możliwości zakwaterowania w Hotelu Start Felix w cenie 195 złotych brutto (1 i 2-osobowy pokój o podwyższonym standardzie).

CERTYFIKAT SZKOLENIA EURO FOCUS

 • stanowi prestiżowy dokument potwierdzający wiedzę uczestnika szkolenia w zakresie funduszy unijnych;
 • uprawnia do preferencyjnych warunków w przypadku skorzystania z doradztwa organizatora w zakresie biznesowym oraz przygotowania projektów i wniosków o dotacje unijne.

Organizator szkolenia – firma Euro-focus – świadczy usługi w dwóch głównych obszarach – doradztwie oraz szkoleniach w zakresie pozyskiwania środków pochodzących z funduszy strukturalnych oraz wdrażania projektów finansowanych ze środków unijnych. Misją Euro-focus jest pomoc podmiotom ubiegającym się o dotacje unijne oraz upowszechnianie wiedzy z zakresu funduszy strukturalnych w celu efektywnego wykorzystywania środków pochodzących z funduszy unijnych. Przy realizacji  projektów Euro-focus współpracuje z ekspertami-praktykami z różnych dziedzin: prawnej, finansowo-podatkowej, ochrony środowiska, zamówień publicznych, certyfikatów jakości i innych. Korzystamy ze sprawdzonego grona wybitnych specjalistów w dziedzinie funduszy strukturalnych, którzy zajmują się tą problematyką na co dzień. Są nimi eksperci Ministerstwa Rozwoju Regionalnego,  Polskiej Konfederacji Przedsiębiorców Prywatnych Lewiatan czy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Euro-focus posiada liczne certyfikaty potwierdzające jakość świadczonych usług doradczych i szkoleniowych. Najlepszą rekomendacją dla Euro-focus jest finansowanie działalności firmy ze środków unijnych Europejskiego Funduszu Społecznego. Euro-focus jest partnerem ogólnopolskiej grupy doradczej „Europejskie Centrum Consultingu”. Firma zrealizowała szereg projektów doradczych oraz szkoleń otwartych i zamkniętych dla przedsiębiorstw, obsługując w samym tylko 2007 roku ponad 100 podmiotów w tym zakresie. Autorka projektu szkoleniowego, certyfikowany doradca w dziedzinie pozyskiwania funduszy strukturalnych, ekonomistka, absolwentka MBA przy Centrum Badań i Przedsiębiorczości PAN, London School of Economics i Uniwersytetu Kopenhaga przez ponad dekadę związana zawodowo z branżą wydawniczą współpracując z czołowymi przedstawicielami branży, takimi jak Addison Wesley Longman czy Wydawnictwo Naukowe PWN S.A
Więcej informacji o organizatorze szkolenia – http://www.euro-focus.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu. Prosimy o zapoznanie się z załączonym szczegółowym programem.

W celu zgłoszenia się na szkolenie prosimy o wypełnianie załączonego „formularza zgłoszeniowego” i odesłanie go faxem nr (22) 357 98 62. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania, które prosimy zgłaszać drogą mailową biuro@euro-focus.pl lub telefonicznie nr tel. komórkowego (+48) 501 73 06 31

 
 
Kategorie: Szkolenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.