Podróż studyjna do Niemiec

Podróż studyjna do Niemiec
Centrum Informacji o Książce Niemieckiej (BIZ), przedstawicielstwo Frankfurckich Targów Książki we współpracy z Polską Izbą Książki organizuje podróż studyjną do Niemiec pod tytułem „Książka non-fiction w Niemczech” dla redaktorów wydawnictw polskich zainteresowanych niemieckim rynkiem książki popularnonaukowej (grupa docelowa: dyrektorzy wydawnictw, osoby zajmujące się sprzedażą i zakupem licencji, redaktorzy merytoryczni).

Termin: od 9 do 14 września 2007 (6 dni, niedziela – piątek)

Program:

Redaktorzy z Polski, bądź wydawcy w czasie swojej podróży po Niemczech mają w ciągu jednego tygodnia odwiedzić wydawnictwa niemieckie oraz zapoznać się z ich profilem i programem, a także nawiązać osobiste znajomości. Tematem przewodnim podróży są książki popularnonaukowe (literatura faktu, eseje, itd., dziedzina: szeroko rozumiana humanistyka). Ponadto projekt przewiduje przedstawienie specyfiki rynku niemieckiego, jak np. instytucjonalne wspieranie literatury (Działalność tzw. Domów Literatury, inne projekty wspierające), system dystrybucji (współpraca między wydawcami, hurtownikami i księgarzami), marketing w wydawnictwach i księgarniach. Ponadto program ma również na celu poszerzenie wiadomości na temat rynku sąsiedniego, a także pogłębienie obustronnego zrozumienia. Bogaty, napięty program podróży (6 dni, 2 miasta, wizyta w ok. 10 wydawnictwach) zapewnia z reguły do 120 kontaktów, po które uczestnicy sięgają jeszcze przez wiele lat. Celem podróży są główne ośrodki życia wydawniczego (Berlin, Monachium). Obok wydawnictw (m. in.: C.H. Beck, Campus, Aufbau Vlg., Antje Kunstmann Vlg., Rowohlt, Suhrkamp, Ch.Links Vlg., Mare Vlg.) polscy goście odwiedzą również instytucje kulturalne (Literarisches Colloquium w Berlinie, Goethe-Institut w Monachium), a także księgarnie (Hugendubel w Monachium). Organizatorzy umożliwiają ponadto udział w spotkaniach z autorami, krytykami i agentami literackimi.

Zainteresowanych prosimy o przesyłanie zgłoszeń do 11 czerwca 2007 na adres: biuro@pik.org.pl lub post@biz-warschau.org (w temacie prosimy o wpisanie: „Podróż studyjna do Niemiec”). Ponadto prosimy o załączenie życiorysu oraz listu motywacyjnego. O zakwalifikowaniu się do wyjazdu zdecydują nadesłane przez Państwa dokumenty oraz wynik rozmowy przeprowadzonej przez organizatorów wyjazdu w języku angielskim, którego bardzo dobra znajomość jest nieodzowna (wszystkie wykłady, oprowadzanie, rozmowy będą odbywać się w języku angielskim bez udziału tłumacza).

Organizatorzy zapewniają:

  • program szkoleniowy (m.in.: wykłady, wizyty w wydawnictwach itp.),
  • transport Warszawa – Monachium (samolot), Monachium – Berlin i Berlin –Warszawa – pociąg,
  • noclegi w hotelach,
  • wyżywienie: śniadania i kolacje.

Wkład własny uczestnika wynosi 144 EUR, resztę kosztów pokrywają organizatorzy. Projekt jest wspierany ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej (FWPN).

 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.