Rusza Wakacyjna Szkoła Poezji Wolnych Lektur!

Rusza Wakacyjna Szkoła Poezji Wolnych Lektur!

Przegląd

Jesteś miłośnikiem poezji, początkującym twórcom? Biblioteka internetowa Wolne Lektury  zaprasza do wzięcia udziału w drugiej edycji Szkoły Poezji. Przez 6 tygodni, w ramach wakacyjnego kursu online, o poezji opowiadać będą prof. dr hab. Piotr Śliwiński (Uniwersytet Adama Mickiewicza), dr Artur Hellich (Uniwersytet Warszawski), Natalia Malek i Grzegorz Uzdański.

Wakacyjna Szkoła Poezji Wolnych Lektur to 24 godziny spotkań z wybitnymi poetami, literaturoznawcami i krytyczkami literackimi. Pod ich okiem uczestnicy dowiedzą się, jak interpretować i tworzyć poezję. W Szkole Poezji Wolnych Lektur będziemy wspólnie zastanawiać się nad tym, co mówi i jaka może być dziś poezja.

Spotkania rozpoczną się 13 lipca i potrwają do połowy września. Udział w kursie jest bezpłatny. Formularz rejestracyjny znajduje się tutaj.

Autorskie wykłady będą prowadzone dwa razy w tygodniu przez internet, co umożliwi udział osobom mieszkającym poza Warszawą. W kursie mogą wziąć udział osoby pełnoletnie.

Wszystkie wykłady Szkoły Poezji będą dostępne jako nagrania bezpłatnie w internecie, bez konieczności rejestracji. Natomiast warunkiem uczestnictwa w zajęciach na żywo, podczas realizacji nagrań, wraz z możliwością zadawania wykładowcom pytań, jest przesłanie zgłoszenia.

Szczegółowe informacje tutaj

 

Kategorie: Szkolenia, Wydarzenia